Prosperita Open 2018: Ve druhém kvalifikačním kole Češi dohráli

Českým tenistům se nepodařilo v neděli probojovat se do finálového kola kvalifikace a Jan Šátral, Pavel Nejedlý i Robin Staněk se s turnajem i vidinou hlavní soutěže musí rozloučit.

Staněk na Herase nestačil
Robin Staněk (601.) se bohužel do finále kvalifikace challengeru Prosperita Open v Ostravě nepodívá. Třiadvacetiletý tenista nestačil v nedělním utkání na Argentince Patricia Herase (344.), kterému podlehl po setech 2:6, 4:6.

Nejedlý v Ostravě dohrál
Pavel Nejedlý (721.) se do finále kvalifikace na Prosperita Open nepodívá. Pětadvacetiletý tenistka nestačil na Evana Furnesse (475.) z Francie, kterému podlehl za 72 minut po setech 1:6, 4:6.

Šátral se v Ostravě nekvalifikuje
Jan Šátral (367.) na turnaji v Ostravě nepřešel druhé kolo kvalifikace. Nad síly českého tenisty byl osmý nasazený Francouz Elliot Benchetrit (345.), se kterým Šátral prohrál za 70 minut 2:6, 3:6.

2. kolo kvalifikace
ROBIN STANĚK (601.) [WC] – Patricio Heras (ARG, 344.) [7] 6:2, 6:4
Jurij Rodionov (AUT, 527.) – Juan Ignacio Galarza (ARG, 343.) [6] 4:6, 6:3, 7:6(2)
Evan Furness (FRA, 475.) – PAVEL NEJEDLÝ (721.) [WC] 6:1, 6:4
Pedro Martinéz (ESP, 226.) [1] – Bruno Santanna (BRA, 448.) 5:0 – skreč Santana
Mathias Bourgue (FRA, 283.) [2] – Marko Tepevač (SRB, 416.) 6:2, 6:3
David Pichler (AUT, 490.)  – Juan Pablo Ficovich (ARG, 342.) [5] 1:6, 6:7(1)
JAN ŠÁTRAL (367.) – Benchetrit Elliot (FRA, 345.) [8] 2:6, 3:6
Ivan Gachov (RUS, 312.) – Roberto Marcora (ITA, 460.) 1:6, 4:6