23. 4. 2018
Zajímavosti Fed Cup

Motivace na domácí finále. Hráčky budou mít podíl ze zisku

(STUTTGART, od našeho zpravodaje) Češky splnily těžký úkol, přešly přes Německo a můžou se těšit na domácí finále Fed Cupu proti Spojeným státům. Amerika vyšle v každém případě dost kvalitní sestavu. Podle Miroslava Černoška, majitele pořádající agentury Česká sportovní, by mohly přijet i sestry Williamsovy. Černošek také řekl, že se rozhodl motivovat české tenistky podílem na zisku z domácího finále.

Velký zápas o šestý český titul za posledních osm let proběhne tradičně v pražské O2 aréně 10.–11. listopadu. „Tým má na to vyhrát. Amerika jako soupeř je silný pojem i z ekonomického hlediska,“ řekl Miroslav Černošek. Jeho agentura bude finále opět marketingově zastřešovat.

„Nedá se vyloučit, že přijede některá ze sester Williamsových. Je to asi otázka výkonnosti, ale byl bych rád. Jsem přesvědčený, že Petra s Kájou za pomoci Báry jsou schopné porazit jakýkoliv tým,“ řekl ve Stuttgartu Černošek českým novinářům.

Češky na německé antuce vyřídily lehce favorizované Němky přesvědčivě 4:1 na zápasy. Nadchla hlavně Petra Kvitová, která porazila ve dvou setech Görgesovou i Kerberovou a ztratila jen devět gemů. „Petra potvrzuje, že když hraje výborně, tak je nejlepší hráčka na světě,“ řekl Černošek, který Kvitovou zastupuje od jejích 15 let.

Světová desítka je opět ve skvělé formě a letos vyhrála všechny čtyři fedcupové zápasy, čímž se o domácí finále obrovsky zasloužila. „Petra je ve Fed Cupu výborná, má skvělou motivaci,“ ocenil majitel České sportovní. A byl rád, že účast pětinásobné fedcupové šampionky při listopadovém zápase proti USA je téměř jistá.

O další domácí finále měl Černošek se svou agenturou enormní zájem. Možná i z toho důvodu, že budoucnost Fed Cup je momentálně dost nejistá a pražské finále by mohlo být na dlouhou dobu i poslední.

Černošek proto před semifinále s Německem odletěl na americké tenisové turnaje, kde české tenistky přesvědčil. Holky jsem seznámil s ekonomickou stránkou věci a řekl jsem jim, že budou součástí případného zisku při finále. Nebudu úplně otevřený, ale řekl jsem si podíl, jaký z toho můžou mít,“ poodhalil Černošek.

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Denní menu, 15.12.2018: Paroulek má titul bez boje. Extraliga pokračovala semifinálovými duely

Osmnáctiletý Tadeáš Paroulek sice v pátek v turecké Antalyi podlehl ve čtvrtfinále dvouhry nasazené jedničce, v semifinále čtyřhry však se svým švédským parťákem opět uspěl. V…

Federerovo polití živou vodou u Šarapovové? Těžko, myslí si Hingisová

Od svého comebacku po dopingové kauze získala jediný titul. Na hvězdu formátu Marie Šarapovové proklatě málo. Od její poslední grandslamové trofeje uplyne v červnu bratru pět let.…

Travnaté království se rozroste. Tenisový Wimbledon vystrnadí díky obří sumě golfisty

Areál, kde se nyní hraje nejslavnější tenisový turnaj, obnáší komfortní zázemí a osmnáct travnatých kurtů. V kontextu proměn grandslamových areálů posledních let v jiných…

Dobrá zpráva pro další Sereny! WTA upravila podmínky pro návrat po mateřství

Mezi nejznámějšími matky posledních let, které před porodem zářily na tenisových kurtech a o úspěšné pokračování kariéry se pokouší i po narození dítěte, patří Serena Williamsová…

Seriál o Velké čtyřce: Federer mnohokrát dokázal nemožné

Federer, Nadal, Djokovič a Murray. Čtveřice hráčů, která už léta vládne světovému tenisu. Všichni už byli světovými jedničkami, všichni vyhráli Davis Cup. Dohromady mají na kontě…

Ježíškovo vnouče Šafářová rozdávala radost v domově seniorů

Lucie Šafářová opět ukázala, že má srdce na pravém místě. Zapojila se do projektu Ježíškova vnoučata a splnila přání seniorce, jež se s úspěšnou českou tenistkou chtěla setkat.

Další články