Denní menu, 23.3.2018: Kvitová zvládla bitvu se Sabalenkovou, Veselý na Isnera nestačil

- Jan Vojkůvka, Filip Lefenda

Páteční program na tenisových turnajích přinese opět pořádnou várku zajímavého dění, mezi hlavní body pak patří duely českých singlistů ve Spojených státech. Petra Kvitová vstoupila do turnaje v Miami soubojem s běloruskou tenistkou Arynou Sabalenkovou a po velké boji postoupila do třetího kola. Jiří Veselý skončil na raketě Johna Isnera. Premiérová spolupráce Andrey Sestini Hlaváčkové s Barborou Strýcovou skončila smolnou prohrou ve dvou zkrácených hrách. Marek Gengel s Dominikem Kellovským získali deblový titul na podniku Futures v Manamá.

NA ROZJEZD

17:30

HLAVÁČKOVÁ SE STRÝCOVOU PADLY VE DVOU TIEBREACÍCH: Společná deblová premiéra Andrey Sestini Hlaváčkové a Barbory Strýcové na okruhu WTA nevyšla Češkám v Miami podle představ. Obě jmenované nestačily hned v utkání prvního kola na americko-německý pár Raquel Atawová, Anna-Lena Grönefeldová, s nímž prohrály smolně ve dvou zkrácených hrách.

V prvním setu prohrávaly Češky už 1:5, přesto si vynutily tiebreak, v němž za stavu 6:4 prohospodařily dva setboly, následně ještě jeden a podlehly soupeřkám 7:9. Ve druhém dějství se od stavu 3:3 zrodilo hned šest ztracených podání v řadě. Češky byly třikrát o brejk napřed, dvakrát tak dokonce podávaly na ukončení sady, rozhodnout ale musel opět až tiebreak. V tom už Sestini Hlaváčková se Strýcovou neuhrály ani míč a s turnajem se tak smolně rozloučily. – Sestini Hlaváčková, Strýcová x Atawová (USA), Grönefeldová (GER) 6:7(7), 6:7(0)

HLAVNÍ CHOD

17:30

KVITOVÁ ZVLÁDLA BITVU SE SABALENKOVOU A JE VE TŘETÍM KOLE: Petra Kvitová (9.) si na turnaji v Miami zahraje o osmifinále. Češka se vítězstvím nad Arynou Sabalenkovou (60.) prodrala stejně jako předloni, kdy na prestižním podniku startovala naposledy, do třetího kola. Triumf světové devítky se ale v pátek nerodil vůbec snadno.

V prvním setu ztratila Kvitová hned třikrát servis, přesto zvládla koncovku dějství lépe a brala sadu poměrem 7:5. Ta druhá už byla z pohledu české favoritky o poznání horší, Kvitová neuspěla ve čtvrtém a šestém gemu na podání a po výsledku 3:6 musela do rozhodující sady.

V té už si však na servisu počínala o poznání lépe, když nabídLa devatenáctileté Bělorusce jen jediný brejkbol, s nímž si poradila, a po výsledku 7:5, 3:6 a 6:3 se tak může těšit na souboj s vítězkou utkání Kasatkinová (11) – Keninová (94.).

Více se utkání věnujeme v samostatném článku. – Petra Kvitová (9.) x Aryna Sabalenková (BLR, 60.) 7:5, 3:6, 6:3

A KDO NEMÁ DOST...

20:30

VESELÝ PO BOJI PROHRÁL: Jiří Veselý, který v Miami přerušil sérii porážek, se do třetího kola nepodívá. V souboji s americkým favoritem Johnem Isnerem prohrál po setech 6:7(3), 6:1, 3:6. Český tenista po vyhraném druhém setu měl velkou šanci na brejk hned v prvním gemu třetí sady, ale nedokázal ji využít a naopak ve druhé hře poprvé v utkání přišel o vlastní servis. Ztrátu už nedohnal a s Isnerem po boji prohrál. – Jiří Veselý (64.) x John Isner (17.) 6:7(3), 6:1, 3:6

Poljak povolil soupeři jen dva gemy
Pouhých 42 minut trvalo utkání Davida Poljaka (598.) s Belgičanem Maximem Pauwelsem (706.) ve čtvrtfinále turnaje v Tel Avivu. Český tenista během nich doslova rozdrtil svého soupeře a po setech 6:0, 6:2 postoupil do semifinále.

Kilnarová si v Irakliu zahraje čtvrtfinále
Druhá nasazená Monika Kilnarová (405.) zvládla svůj odložený zápas s dánskou kvalifikantkou Marií Jespersenovou, kterou porazila 6:1, 7:5 a postoupila do čtvrtfinále. Česká tenistka od stavu 0:1 v prvním setu dokázala vyhrát neuvěřitelných 9 gemů v řadě. Za stavu 5:1 ve druhém setu se sice její krasojízda za postupem trochu zadrhla a povolila soupeřce srovnat na 5:5, ale v dalších dvou gemech duel zakončila.

Pospíšil přehrál nasazenou šestku
Úspěšné čtvrtfinále má za sebou Jaroslav Pospíšil (620.), kterému se podařilo porazit šestku turnaje v Šarm aš-Šajchu Vladyslava Manafova (469.) z Ukrajiny. Český tenista za celý zápas neztratil ani jednou podání a po hodině a 44 minutách zvítězil 6:4, 6:4.

Michnev v Irakliu skončil ve druhém kole
Třetí nasazený Petr Michnev (434.) si úspěch nepřipíše ani na dalším turnaji kategorie futures v řeckém Irakliu. Ve druhém kole podniku dotovaného 15 000 dolary nestačil na Němce Jakoba Sudeho (725.) po setech 3:6, 6:7(3). Pro Michneva je to v této sezoně už čtvrtý turnaj, na kterém skončil už v osmifinále.

Štefková je už v semifinále
Barbora Štefková (1109.) je na turnaji v egyptském Šarm aš-Šajchu bez ztráty setu už v semifinále. V pátek si dvaadvacetiletá Češka, která hraje svůj první turnaj od kvalifikace Australian Open, poradila s šestou nasazenou Gruzínkou Miriam Bolkvadzeovou (569.). Tu porazila za hodinu a 24 minut 6:2 a 7:5. O finále si Štefková zahraje v sobotu proti Britce Burrageové (546.).

Kellovský si v Bahrajnu singlové finále nezahraje
Dlouhou třísetovou bitvu má za sebou na turnaji v bahrajnském Manamá Dominik Kellovský (957.). Ten rozehrál semifinálový souboj s Riccardem Maigou (1299.) dobře, když získal první set 6:4, další dvě dějství ale stejným poměrem ztratil a z postupu do singlového finále se tak radoval po dvou hodinách a 36 minutách Švýcar. Kellovského v pátek ještě čeká finále čtyřhry, v níž bude bojovat o titul v páru s krajanem Markem Gengelem.

Rikl prohrál více jak tříhodinový maraton
Po Dominiku Kellovském (957.) neuspěl v semifinále turnaje v Manamá ani Patrik Rikl (701.). I druhý český tenista rozehrál duel dobře, když získal skrze tiebreak úvodní dějství, nakonec ale po třech hodinách a 12 minutách prohrál střetnutí se třetím nasazeným Nizozemcem Jellem Selsem (534.) 7:6(9), 6:7(5) a 4:6

Staněk favorita nezaskočil
Robin Staněk (654.) na podniku v portugalském městě Vilamoura dle očekávání dohrál. Čech, jenž hrál svůj první letošní turnaj, vypadl ve čtvrtfinále s favorizovaným Španělem Robertem Ortegou-Olmedem (331.), nasazené osmičce Staněk podlehl dvakrát 3:6.

Gengel s Kellovským získali v Bahrajnu deblový titul
Čeští tenisté Marek Gengel a Dominik Kellovský odjíždějí z turnaje v bahrajnském Manamá s trofejí pro vítěze! Oba hráči spolu bok po boku vybojovali deblový titul, když ve finále zdolali ve třech setech americké nasazené čtyřky Gallowaye s Reedem 6:3, 3:6 a 10:6.

Miami Open presented by Itaú (muži, USA, 7 972 535 USD, tvrdý povrch)