Denní menu, 15.3.2018: Strýcová vybojovala finále ve čtyřhře! Plíšková v Indian Wells končí

Karolína Plíšková si letos o finále v Indian Wells nezahraje. Česká hráčka se proti Japonce Ósakaové nebývale trápila na podání a prohrála hladce ve dvou setech. Naopak Barbora Strýcová ve čtyřhře společně se Su-wej Sie vybojovala postup do finále. Allertová schytala v Číně kanára, přesto postupuje.

03:00

ALLERTOVÁ SCHYTALA KANÁRA, PŘESTO POSTUPUJE: Denisa Allertová (87.) postoupila na turnaji v Šen-čenu do čtvrtfinále. Česká hráčka sice s Ruskou Vitalijí Ďjačenkovou (179.) utrpěla ve druhém setu kanára, nakonec ale slaví po výsledku 6:2, 0:6 a 6:4 vítězství. Allertová, jež je na podniku s dotací 60 tisíc dolarů nejvýše nasazenou hráčkou, oplatila soupeřce porážku z minulého týdne, kdy vypadla v Ču-chaji hned v úvodním kole. – Denisa Allertová (87.) – Vitalija Ďjačenková (RUS, 179.) 6:2, 0:6, 6:4

04:45

PLÍŠKOVOU ZRADILO V INDIAN WELLS PODÁNÍ: Karolína Plíšková si semifinále turnaje v Indian Wells nezahraje. Česká jednička ve čtvrtek nestačila na Japonku Naomi Ósakaovou, s níž prohrála za hodinu a 19 minut jasně 2:6 a 3:6. Plíšková se trápila zejména na podání, které v zápase ztratila hned šestkrát, a po němž vyhrála jen 43 procent míčů.

Více se utkání věnujeme v samostatném článku. – Naomi Ósakaová (JPN, 44.) – Karolína Plíšková (5.) 6:2, 6:3

19:00

STRÝCOVÁ HRAJE V INDIAN WELLS O FINÁLE: Barbora Strýcová a Su-wej Sie postoupily na turnaji WTA Premier Mandatory v Indian Wells do finále! V semifinálovém souboji proti Gabriele Dabrowské a Ji-fan Sü dokázaly otočit nepříznivý vývoj prvního setu, ve kterém prohrávaly už 3:5, vynutit si tiebreak a v něm zvítězit hladce 7:2. Ve druhé sadě už byl česko-tchajwanský pár od páté hry o krok napřed a vybojoval postup po výhře 7:6, 6:3. – Dabrowská (CAN), Sü (CHN) – Sie (TPE), Strýcová 6:7(2), 3:6

Bouzková v Mexiku prolétla do čtvrtfinále
Třetí nasazená Marie Bouzková na turnaji v mexickém Irapuatu nezaváhala v souboji s domácí Giulianou Olmosovou a vybojovala postup mezi nejlepší osmičku. Česká tenistka přehrála soupeřku za 75 minut 6:0, 6:4.

Nejvýše nasazený Kolář vypadl s kvalifikantem
Zdeněk Kolář (226.) si čtvrtfinále v chorvatské Poreči nezahraje, a to přesto, že byl jakožto nasazená jednička spolufavoritem na celkové vítězství. Plány jednadvacetiletému Čechovi ve čtvrtek zhatil Slovinec Nik Razboršek (822.), jenž se do hlavní soutěže musel prokousat z kvalifikace. Kolář prohrával v prvním setu 1:4, nakonec si ale vynutil tiebreak, v němž však soupeři podlehl nejtěsnějším možným rozdílem 6:8. Také ve druhém setu smazal český hráč manko brejku, a to hned ve dvou případech, nakonec ale prohrál 4:6.

G. Pantůčková nestačila na Šramkovou
Před týdnem došla Gabriela Pantůčková (686.) v Antalyi do čtvrtfinále, nyní její pouť skončila o kolo dříve. Češka na "patnáctce" v Turecku nestačila na Slovenku Rebeccu Šramkovou (416.), se čtvrtou nasazenou hráčkou prohrála 4:6 a 5:7.

Vaňková deklasovala favorizovanou Němku
Povedené vystoupení má za sebou v řeckém Irakliu Kateřina Vaňková (742.). Česká hráčka nebyla v osmifinále proti třetí nasazené Němce Lauře Schaederové (459.) favoritkou, přesto soupeřku vyprovodila z kurtu debaklem, když zvítězila bez ztráty podání 6:1 a 6:2.

Mertl v Kataru dohrál ve čtvrtfinále
Jan Mertl po postupu do čtvrtfinále v katarském Dauhá musel čelit nasazené jedničce Jayu Clarkovi, na kterého recept nakonec nenašel. Favorizovaný Brit po hladkém vítězství v prvním setu sice už nebyl ve druhém dějství natolik suverénní a Mertl mu sebral ve čtvrté hře podání, čímž srovnal stav brejků, ale v tiebreaku nakonec dominoval a zvítězil 6:1, 7:6(2).

BNP Paribas Open, Indian Wells (ženy, USA, 8 648 508 USD, tvrdý povrch)
Naomi Ósakaová (JPN, 44.) – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (5.) 6:2, 6:3

Více se utkání věnujeme v samostatném článku.

Dabrowská (CAN), Sü (CHN) – Sie (TPE), STRÝCOVÁ 6:7(2), 3:6