Denní menu, 23.2.2018: Berdych je v Marseille v semifinále, Pavlásek končí

O premiérový postup v letošním roce mezi nejlepší čtyřku se Tomáš Berdych utkal s bosenským hráčem Damirem Džumhurem. A český tenista hlásí splněno! První set vyhrál 7:6(4), pak jeho soupeř skrečoval. Svoji cestu turnajem už má za sebou Adam Pavlásek, který v Bergamu prohrál s Estoncem Zoppem. Talentovaná Monika Kilnarová měla v pátek odehrát zápas o své první finále v sezoně s Běloruskou Piraženkovou. Střetnutí se ale odkládá na sobotu.

14:00

ZÁPAS KILNAROVÉ SE PŘESOUVÁ: Osmnáctiletá Monika Kilnarová si na turnaji v italském Solarinu prozatím nedovolila ani jedno zaváhání. Ale nejen, že neztratila set, ve čtvrtfinále soupeřce dokonce nadělila dva kanáry. Ve skvělé formě měla nastoupit i v pátek k semifinálovému utkání proti Svjatlaně Piraženkové. Nakonec se ale zápas přesouvá na sobotní devátou hodinu ranní. – Monika Kilnarová (429.) x Svjatlana Piraženková (BLR, 470.), vzájemné zápasy 0-0

15:30

BERDYCH LETOS POPRVÉ MEZI NEJLEPŠÍ ČTYŘKOU: Tomáš Berdych postupuje na dvěstěpadesátkovém turnaji v Marseille dál. Ve čtvrtfinále na něj čekal Damir Džumhur. Stejně jako včera Ital Travaglia mu i dnešní soupeř dělal v prvním setu velké problémy. Nakonec český tenista vyhrál v tiebreaku první sady 7:6(4), což ale také bylo ze zápasu vše. Džumhur následně skrečoval, což znamená, že Berdych je na jihu Francie už mezi nejlepší čtyřkou. Jeho semifinálovým soupeřem je rus Chačanov. – Tomáš Berdych (17.) x Damir Džumhur (29.), 7:6(4), skreč

15:00

PAVLÁSKOVA CESTA ITALSKÝM TURNAJEM KONČÍ: Poprvé v sezoně se probojoval Adam Pavlásek do čtvrtfinále na okruhu ATP Challenger Tour. Vypadalo to, že by na turnaji v italském Bergamu, který má dotaci 64 tisíc eur, mohl třiadvacetiletý tenista konečně napravit nepříliš dobré výsledky z posledních měsíců. Jenže jeho cestu za větším úspěchem utnul Estonec Jürgen Zopp, který potvrdil roli papírového favorita. Český tenista prohrál ve dvou setech za 82 minut. – Adam Pavlásek (206.) x Jurgen Zopp (EST, 165.) 4:6, 5:7

Pantůčková končí v osmifinále
Magdalena Pantůčková (623.) na turnaji v turecké Antalyi nestačila ve 2. kole na čtvrtou nasazenou Deou Herdzelasovou (388.) z Bosny, se kterou prohrála po dvou hodinách hry 6:3, 3:6, 3:6. Pantůčková sice ve druhém setu snížila z 1:4 na 3:4 a měla výhodu podání, ale prostřední dějství ztratila dvěma prohranými gemy v řadě. Ve třetím setu byl průběh podobný. Pantůčková prohrávala už 0:4 a snížila na 3:4, tentokrát však s nevýhodou brejku. Zvrátit výsledek se jí už nepodařilo.

Jízda Malečkové je u konce
Jesika Malečková se v německém Altenkirchenu nepodívá za brány čtvrtfinále. Nad její síly byla Francouzka Chloe Paquetová, která ji porazila v třísetové bitvě 4:6, 6:2, 6:3. Česká tenistka tak prozatím nevylepší svoji letošní dosavadní skvělou bilanci. Z posledních čtrnácti zápasů hned dvanáctkrát třiadvacetiletá hráčka vyhrála. Celkově se její vystoupení na podniku hraném na koberci dá brát jako velký úspěch. Mezi nejlepší osmičku se podívala poté, co prošla přes dvě kvalifikační kole, po nichž následovaly ještě další dva postupy.

Muchová pronikla mezi nejlepší čtyřku
Česká tenistka Karolína Muchová zvládla těžkou čtvrtfinálovou bitvu proti Rusce Polině Monovové. Soupeřku nacházející se o sto příček výše porazila, ačkoliv prohrála první set 4:6. Následující dvě sady už ale patřily pouze jí. Vyhrála 6:2 a 6:3, díky čemuž se může těšit na zítřejší semifinále, ve kterém na ni čeká další favoritka – běloruská hráčka Maryna Zanesvká.

Open 13 Provence, Marseille (muži, FRA, 645 485 EUR, tvrdý povrch)
TOMÁŠ BERDYCH (17.) – Damir Džumhur (BIH, 29.) 7:6(4), skreč

Trofeo Perrei, Bergamo (muži, ITA, 64 000 EUR, tvrdý povrch)
ADAM PAVLÁSEK (206.) – Jurgen Zopp (EST, 165.) 4:6, 5:7