Denní menu, 21.2.2018: Kar. Plíšková udolala Suarezovou, Kilnarová prolétla čtvrtfinále

Středeční program bude na tenisových turnajích bohatý na české zástupce. V hlavní roli budou ženy. Karolína Plíšková se v Dubaji po volném losu v úvodním kole střetla o postup do čtvrtfinále se Španělkou Carlou Suarezovou Navarrovou a na vítězství se pořádně nadřela. Monika Kilnarová v Itálii smetla domácí soupeřku a zahraje si čtvrtfinále.

12:00

BERÁNKOVÁ SMETLA PÁTOU NASAZENOU: Karolína Beránková se na podniku ITF v Šarm aš-Šajch postarala o velké překvapení. Česká tenistka po úspěšné kvalifikaci zvládla také úvodní kolo, ve kterém jasně porazila pátou nasazenou Pranjalu Yadlapalliovou 6:3, 6:2. Sedmnáctiletá Beránková se tak po týdnu pokusí na stejném místě zopakovat čtvrtfinálovou účast. – Karolína Beránková (885.) x Pranjala Yadlapalliová (IND, 478.), 6:3, 6:2

11:00

PLÍŠKOVÁ SE UTKÁ V DUBAJI SE SUAREZOVOU: Náročné utkání má za sebou ve druhém kole turnaje v Dubaji Karolína Plíšková. Nasazená trojka v souboji se Španělkou Carlou Suarezovou Navarrovou zvítězila po více než dvouhodinové bitvě 5:7, 6:2, 6:4 a úspěšně otočila nepříznivě se vyvíjející zápas. Česká tenistka navíc ve třetím setu prohrávala 0:2, ale následně se díky třem brejkům v řadě (a po ztrátě dalšího svého podání) dostala do vedení 4:3 a zápas doservírovala. – Karolína Plíšková (5.) x Carla Suarezová Navarrová (ESP, 27.) 5:7, 6:2, 6:4

10:00

KILNAROVÁ POSTOUPILA DO ČTVRTFINÁLE: Rychlé vítězství si na své konto připsala v osmifinále turnaje v Solarinu česká tenistka Monika Kilnarová. Za pouhých 61 minut hry smetla z dvorce domácí Marii Masiniovou 6:2, 6:1. Česká hráčka sebrala Italce celkem pětkrát podání a sama zůstala na servisu stoprocentní. – Monika Kilnarová (429.) x Maria Masiniová (ITA, 1100.) 6:2, 6:1

Miklová zvládla souboj kvalifikantek
Úspěšný vstup do hlavní soutěže v Egyptě má za sebou Barbora Miklová. Česká tenistka se prokousala na turnaji kvalifikací a v prvním kole si poradila za 80 minut s jinou kvalifikantkou, makedonskou tenistkou Magdalenou Stolikovskou, po setech 6:3, 6:3.

Krejsová s Malečkovou postoupily do čtvrtfinále
Český pár Petra Krejsová, Jesika Malečková vyhrál úvodní zápas čtyřhry v německém Altenkirchenu, kde porazil dvojici startující na divokou kartu Heringová, Rushitiová 6:4, 7:5. Ve čtvrtfinále Krejsová s Malečkovou změří síly proti nejvýše nasazenému duu Grammatikopoulouová, Zanevská.

Dubai Duty Free Tennis Championships (ženy, UAE, 2 623 485 USD, tvrdý povrch)
KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (5.) – Carla Suarezová Navarrová (ESP, 27.) 5:7, 6:2, 6:4

AK Ladies Open, Altenkirchen (ženy, GER, 25 000 USD, koberec)
KREJSOVÁ, MALEČKOVÁ – Heringová (GER), Rushitiová (SUI) 6:4, 7:5

Morgan Run Women's Open, Rancho Santa Fe (ženy, USA, 25 000 USD, tvrdý povrch)
23:00 HRDINOVÁ, Townsendová (USA) – Lefridgeová, Mohamadová (USA)

Soho Square Egypt F6 Women's Future, Šarm aš-Šajch (ženy, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Magdalena Stolikovská (MKD, 1050.) – BARBORA MIKLOVÁ (906.) 3:6, 3:6
Pranjala Yadlapalliová (IND, 478.) – KAROLÍNA BERÁNKOVÁ (885.) 3:6, 2:6

ITF Palmanova Calvia (ženy, ESP, 15 000 USD, antuka)
Helgessonová (SWE), HORÁČKOVÁ – Perperová (MDA), Šinikovová (BUL) PŘELOŽENO NA ČTVRTEK

Archigen Cup, Solarino (ženy, ITA, 15 000 USD, syntetický povrch)
MONIKA KILNAROVÁ (429.) – Maria Masiniová (ITA, 1100.) 6:2, 6:1

GD Tennis Cup, Antalya (ženy, TUR, 15 000 USD, antuka)
MAGDALENA PANTŮČKOVÁ (623.) – Dhruthi Tatacharová (IND, 721.) 4:2 UTKÁNÍ SE DOHRAJE VE ČTVRTEK