12. 2. 2018
Zpravodajství Češi v akci

Češi na turnajích: Berdych si zahraje v Rotterdamu, šest žen vyrazilo do Dauhá

Tenisová sezona je v plném proudu a po prostřídání daviscupových a fedcupových víkendů se opět dostanou do akce na svých okruzích muži i ženy současně. Účast na největších turnajích přinese navíc hojné české zastoupení.

Celkem dva muži a šest žen se dostane tento týden do akce na tenisových turnajích, které se rozprostřou celkem na třech kontinentech – v Evropě, Asii a Jižní Americe.

V katarském Dauhá se tento týden koná turnaj dotovaný více než třemi miliony dolarů a do startovního pole, které čítá 56 tenistek, bylo automaticky nasazeno pět českých hráček a ta šestá, Markéta Vondroušová, se prokousala úspěšně kvalifikací.

A úspěšná kvalifikantka zná také svou soupeřku pro první kolo, kterou bude Kazaška Julia Putincevová. To Karolína Plíšková, která bude plnit roli páté nasazené má v prvním kole volný los. Ve druhém kole už Plíšková bude muset hrát a soupeřkou pro ní bude Anett Kontaveitová nebo Alizé Cornetová.

Šestnáctá nasazená Petra Kvitová vyfasovala do úvodního kola tureckou hráčku Caglu Buyukakcayovou, jež startuje v Dauhá na divokou kartu od pořadatelů. V druhém kole by se Kvitová mohla střetnout s Agnieszkou Radwaňskou.

V Dauhá se představí také Kateřina Siniaková, jíž v úvodním kole čeká náročná prověrka v podobě Naomi Osakaové. A vůbec snadné to nebude mít ani Lucie Šafářová, která si zahraje s devátou nasazenou Julií Görgesovou.

Pokud by ale Šafářová uspěla, mohla by se ve druhém kole potkat se svou kamarádkou Barborou Strýcovou, na níž čeká v prvním kole Srbka Aleksandra Kruničová.

V nizozemském Rotterdamu, tedy na evropské půdě, se představí tento týden Tomáš Berdych. V hlavní soutěži získal Berdych pozici šestého nasazeného a v úvodním dějství štědře dotovaného halového turnaje se střetne s Němcem Mischou Zverevem.

Posledním českým zástupcem ve dvouhrách bude Jiří Veselý, který se vydal na jihoamerickou antuku do Buenos Aires. Veselého čeká souboj se Slovincem Aljažem Bedenem.

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Ta podobnost je až zarážející. Nastalo další velké střídání stráží?

Byl to zápas, který vstoupil do tenisové historie. Stefanos Tsitsipas v krásném osmifinálovém duelu přehrál dvojnásobného obhájce titulu Australian Open Rogera Federera 6:7, 7:6,…

Dočká se český tenis dalšího dvojvládí? Překazit ho může jen Ósakaová

Bylo jich pět, nyní zůstaly tři. Karolína Plíšková, Petra Kvitová a Naomi Ósakaová. Jedna z nich bude po Australian Open světovou jedničkou. Patrně nejblíže má k této pozici…

VIDEO: Takhle bláznivě řádil box Plíškové. Jsem vyřízený, smál se Hrdlička

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z MELBOURNE: Obrovská radost po famózním obratu Karolíny Plíškové proti Sereně Williamsové nezasáhla jen samotnou vítězku. V boxu přímo na stadionu se po…

Denní menu, 23.1.2019: Plíšková otočila bitvu se Serenou, Strýcová s Vondroušovou končí

Karolína Plíšková otočila na Australian Open téměř prohraný duel s Američankou Serenou Williamsovou, s níž prohrávala ve třetím setu už 1:5. Poté se však Češka blýskla šesti…

Serena uznala: Kotník mě neomezoval. Karolína hrála prostě úžasně

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z MELBOURNE: Na takové porážky není kapacita typu Sereny Williamsové zvyklá. S odvážnou Karolínou Plíškovou prohrála ze čtyř mečbolů a vedení 5:1 v…

Plíšková nemohla uvěřit: Neskutečné, z jakých s***** jsem se dostala

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z MELBOURNE: „Tohle se stane jednou za život,“ odtušila Karolína Plíšková, když ve středu těžko uvěřitelným způsobem vyřadila Serenu Williamsovou ve…

Další články