12. 2. 2018
Zpravodajství Češi v akci

Češi na turnajích: Berdych si zahraje v Rotterdamu, šest žen vyrazilo do Dauhá

Tenisová sezona je v plném proudu a po prostřídání daviscupových a fedcupových víkendů se opět dostanou do akce na svých okruzích muži i ženy současně. Účast na největších turnajích přinese navíc hojné české zastoupení.

Celkem dva muži a šest žen se dostane tento týden do akce na tenisových turnajích, které se rozprostřou celkem na třech kontinentech – v Evropě, Asii a Jižní Americe.

V katarském Dauhá se tento týden koná turnaj dotovaný více než třemi miliony dolarů a do startovního pole, které čítá 56 tenistek, bylo automaticky nasazeno pět českých hráček a ta šestá, Markéta Vondroušová, se prokousala úspěšně kvalifikací.

A úspěšná kvalifikantka zná také svou soupeřku pro první kolo, kterou bude Kazaška Julia Putincevová. To Karolína Plíšková, která bude plnit roli páté nasazené má v prvním kole volný los. Ve druhém kole už Plíšková bude muset hrát a soupeřkou pro ní bude Anett Kontaveitová nebo Alizé Cornetová.

Šestnáctá nasazená Petra Kvitová vyfasovala do úvodního kola tureckou hráčku Caglu Buyukakcayovou, jež startuje v Dauhá na divokou kartu od pořadatelů. V druhém kole by se Kvitová mohla střetnout s Agnieszkou Radwaňskou.

V Dauhá se představí také Kateřina Siniaková, jíž v úvodním kole čeká náročná prověrka v podobě Naomi Osakaové. A vůbec snadné to nebude mít ani Lucie Šafářová, která si zahraje s devátou nasazenou Julií Görgesovou.

Pokud by ale Šafářová uspěla, mohla by se ve druhém kole potkat se svou kamarádkou Barborou Strýcovou, na níž čeká v prvním kole Srbka Aleksandra Kruničová.

V nizozemském Rotterdamu, tedy na evropské půdě, se představí tento týden Tomáš Berdych. V hlavní soutěži získal Berdych pozici šestého nasazeného a v úvodním dějství štědře dotovaného halového turnaje se střetne s Němcem Mischou Zverevem.

Posledním českým zástupcem ve dvouhrách bude Jiří Veselý, který se vydal na jihoamerickou antuku do Buenos Aires. Veselého čeká souboj se Slovincem Aljažem Bedenem.

Jsem jako junior, vtipkoval Berdych po postupu

Český tenista Tomáš Berdych dorazil na tiskovou konferenci ve fracouzském Marseille ve velmi dobré náladě. Po vydřeném vítězství nad Italem Stefanem Travagliou v osmifinále…

Odchod v slzách. Wawrinku opět zradilo koleno

Do Marseille se vydal Stan Wawrinka s vírou, že dokáže dosáhnout na kýžený úspěch, na který v této sezoně zatím marně čeká. Místo toho švýcarský tenista odjíždí z Francie s…

Denní menu, 23.2.2018: Berdych bojuje o první semifinále, Kilnarová o finále

Český tenista Tomáš Berdych po úspěšném vstupu do turnaje v Marseille vybojoval své třetí letošní čtvrtfinále. O premiérový postup mezi nejlepší čtyřku se utká s bosenským hráčem…

VIDEO: To se jen tak nevidí! Chorvatská sudí předvedla totální zkrat, trval pět minut

I mistr tesař se někdy utne – v tomto případě zastala roli známá umpirová sudí Marijana Čičaková. Ta rozhodně nepatří mezi nezkušené rozhodčí, naopak. Přesto se minulý týden…

Olympijské medailistky v Dubaji končí, Šafářovou skolil virus

V Dubaji spolu měly odehrát poslední společný turnaj, vítěznou trofej si ale ze Spojených arabských emirátů Lucie Šafářová s Barborou Strýcovou neodvezou. Prvně jmenovanou Češku…

Federerovo srdce patří také fotbalu. Fandí i českým reprezentantům!

Na kurtech sbírá jeden velký titul za druhým a neustále přepisuje rekordy, věděli jste ale, že Roger Federer miluje i fotbal? Šestatřicetiletý Švýcar je velkým fanouškem FC…

Další články