12. 2. 2018
Zpravodajství Češi v akci

Češi na turnajích: Berdych si zahraje v Rotterdamu, šest žen vyrazilo do Dauhá

Tenisová sezona je v plném proudu a po prostřídání daviscupových a fedcupových víkendů se opět dostanou do akce na svých okruzích muži i ženy současně. Účast na největších turnajích přinese navíc hojné české zastoupení.

Celkem dva muži a šest žen se dostane tento týden do akce na tenisových turnajích, které se rozprostřou celkem na třech kontinentech – v Evropě, Asii a Jižní Americe.

V katarském Dauhá se tento týden koná turnaj dotovaný více než třemi miliony dolarů a do startovního pole, které čítá 56 tenistek, bylo automaticky nasazeno pět českých hráček a ta šestá, Markéta Vondroušová, se prokousala úspěšně kvalifikací.

A úspěšná kvalifikantka zná také svou soupeřku pro první kolo, kterou bude Kazaška Julia Putincevová. To Karolína Plíšková, která bude plnit roli páté nasazené má v prvním kole volný los. Ve druhém kole už Plíšková bude muset hrát a soupeřkou pro ní bude Anett Kontaveitová nebo Alizé Cornetová.

Šestnáctá nasazená Petra Kvitová vyfasovala do úvodního kola tureckou hráčku Caglu Buyukakcayovou, jež startuje v Dauhá na divokou kartu od pořadatelů. V druhém kole by se Kvitová mohla střetnout s Agnieszkou Radwaňskou.

V Dauhá se představí také Kateřina Siniaková, jíž v úvodním kole čeká náročná prověrka v podobě Naomi Osakaové. A vůbec snadné to nebude mít ani Lucie Šafářová, která si zahraje s devátou nasazenou Julií Görgesovou.

Pokud by ale Šafářová uspěla, mohla by se ve druhém kole potkat se svou kamarádkou Barborou Strýcovou, na níž čeká v prvním kole Srbka Aleksandra Kruničová.

V nizozemském Rotterdamu, tedy na evropské půdě, se představí tento týden Tomáš Berdych. V hlavní soutěži získal Berdych pozici šestého nasazeného a v úvodním dějství štědře dotovaného halového turnaje se střetne s Němcem Mischou Zverevem.

Posledním českým zástupcem ve dvouhrách bude Jiří Veselý, který se vydal na jihoamerickou antuku do Buenos Aires. Veselého čeká souboj se Slovincem Aljažem Bedenem.

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Vymývání mozků! Zemřel Davis Cup, zuří Kaderka. České fanoušky vyzývá k reakci

Na kongresu ITF v Orlandu patřil k bojovníkům za zachování starého modelu soutěže, po schválení radikální reformy Davisova poháru je tak Ivo Kaderka pořádně rozčarován. Souboje…

Pardubická juniorka: Dívčí vítězkou Viďmanová, finále chlapců rozhodne třetí set

Vyvrcholení letošního ročníku Pardubické juniorky je tady, centrální dvorec LTC je v pátek dějištěm závěrečných soubojů dvouher. Dívčí vítězkou se stala Darja Viďmanová, která ve…

Denní menu, 17.8.2018: Kvitová v Cincinnati favoritkou, o semifinále hraje také Kolář

Napodobí rok 2012? Tehdy došla Petra Kvitová na prestižním podniku v Cincinnati do semifinále, což je doteď jejím turnajovým maximem. Vyrovnat ho může nejlepší Češka vítězstvím…

Skvělá Kvitová! Po nepřízni počasí vyřadila Mladenovicovou. Dorovná maximum?

Petra Kvitová podruhé v kariéře vybojovala čtvrtfinálovou účast v Cincinnati. Česká tenistka v osmifinále, které vydatně narušoval déšť, porazila Kristinu Mladenovicovou 6:4, 6:2…

Pardubická juniorka: Jiroušek ani Svrčina obrat nedokonali, ze hry je překvapivě Beránková

Pardubická juniorka se ve čtvrtek dočkala prvních dvou trofejí. Rozhodovalo se o vítězích chlapecké a dívčí čtyřhry. Ještě předtím se však uskutečnily semifinálové duely ve…

Tvrdé rozhodnutí. Francouzská hvězda bude bojkotovat Davis Cup

Týdenní daviscupový turnaj není to, co by si od týmové soutěže představoval. I proto francouzský tenista Lucas Pouille dal zcela jasně najevo, že v případě odsouhlasení…

Další články