Smůla roku? Brown byl gem od vítězství, přesto následovala skreč

- Tomáš Macák

Podle žebříčkového postavení byl domácí Mahut v zápase prvního kola na turnaji Montpellieru mírným favoritem. Také nakonec postoupil, ovšem velmi kurózním způsobem. Jeho soupeř Dustin Brown vyhrál první set, v tom druhém vedl už 5:2. Pak však přišla skreč, která bolela více než kdy jindy…

Dredatý tenista z Německa si velmi dlouho držel velmi reálnou šanci na to, že si zahraje druhé kolo proti Jo-Wilfriedu Tsongovi v rámci turnaje, který hostí jihofrancouzský Montpellier. Po osmdesáti minutách to vypadalo spíše jako nezpochybnitelná jistota. První set souboje se šestatřicetiletým Nicolasem Mahutem vyhrál Dustin Brown v tiebreaku 7:6(2). Pak už se zdálo, že ho v cestě za vítězstvím nemůže nic zastavit. Vypracoval si náskok tří gemů a vedl již 5:2! Jenže pak se o slovo přihlásila Brownova záda…

Třiatřicetiletý tenista musel kvůli nesnesitelné bolesti ze zápasu odstoupit. Čtyři míčky od vyhraného zápasu se to nedá nazvat jinak než jako sportovní tragédie.

Montpellier se tak na úkor německého tenisty může těšit z ryze domácího souboje dvou velmi zkušených třicátníků.