Empire Women's Indoor 2018: Prvním kolem kvalifikace prošlo devět Češek

Sobotní program v Trnavě nabídl úvodní kolo kvalifikačních bojů o postup do hlavní soutěže místního turnaje ITF Pro Circuit. Do prvního kola nastoupilo celkem 12 českých tenistek, z nichž se do dalšího kola prokousalo hned devět.

Pospíšilová otočila zápas
Pořádně dramatický souboj odehrála v rámci prvního kvalifikačního kola Denisa Pospíšilová, které se podařilo postoupit do dalšího kola přes domácí Viktórii Kužmovou. Pospíšilová v prvním setu měla výborně rozehraný tiebreak, ale z vedení 4:1 nedokázala vytěžit nic a zkrácenou hru prohrála šesti míčky v řadě. To však odhodlání české tenistky nenarušilo a v dalších dvou setech zdárně otočila nepříznivě se vyvíjející zápas a vyhrála 6:3, 6:1.

Sedláčková zlomila odpor soupeřky v tiebreaku
Postup do druhého kola vybojovala také Petra Sedláčková, která původně proti Polce Klaře Silkové nevyužila v první sadě vedení 4:1, ale následně v tiebreaku dotáhla úvodní dějství do vítězného konce. Druhý set už byl jednostrannou záležitostí ve prospěch české tenistky.

Jankovská vyřadila krajanku
Ryze český souboj spolu absolvovaly Tereza Jankovská a Veronika Vlčková. První jmenovaná dokázala zvítězit 7:5, 6:4.