Denní menu, 18. 1. 2018: Obě české jedničky postupují, Vondroušová málem překvapila

- Petr Sumbal

Během čtvrtého dne Australian Open se na melbournských dvorcích představilo hned šest českých singlistů a singlistek. Úspěšní byli čtyři z nich. Berdych zvládl utkání ve spalujícím vedru, Plíšková se moc nenadřela. Své utkání zvládly také Šafářová se Strýcovou. Blízko senzaci byla Vondroušová, ale světovou osmičku nakonec neporazila. Končí také Jiří Veselý.

01:00

VONDROUŠOVÁ NAKONEC NA SENZACI NEDOSÁHLA: Markéta Vondroušová (62.) měla slibně nakročeno k tomu, aby na Australian Open vyřadila Caroline Garcíaovou (8.). Vondroušová vyhrála první set v tiebreaku, v tom druhém se sice francouzská favoritka rozehrála, pak ale byla Vondroušová blízko tomu, aby zápas vyhrála. Ve třetím setu dohnala jeden brejk a následně měla tři brejkboly na 5:4. Bohužel ani jeden nevyužila a Francouzka pak dotáhla zápas do vítězství 6:7(3), 6:2 a 8:6..

Více se Australian Open věnujeme v samostatném článku. – Markéta Vondroušová (62.) x Caroline Garcíaová (FRA, 8.) 7:6(3), 2:6, 6:8

01:00

BERDYCH VE VÝHNI USPĚL A JDE NA DEL POTRA: Česká mužská jednička Tomáš Berdych (20.) si ve druhém kole Australian Open poradil s Guillermem Garciou-Lopezem (71.) ve čtyřech setech 6:3, 2:6, 6:2 a 6:3. Do utkání český tenista vstoupil dobře, získal úvodní set, po chybách v tom druhém ale nechal Garciu-Lopeze vyrovnat. Pak se ale Berdych vrátil k dobrému výkonu a s přehledem postoupil dál. Ve třetím kole český tenista narazí na Argentince Juana Martína Del Potra.

Více se Australian Open věnujeme v samostatném článku. – Tomáš Berdych (20.) x Guillermo Garcia-López (ESP, 71.) 6:3, 2:6, 6:2, 6:3

01:00

PLÍŠKOVÁ VE DRUHÉM KOLE UŠETŘILA SÍLY:  Česká jednička Karolína Plíšková (6.) si za pouhých 44 minut poradila s Brazilkou Beatriz Haddadovou Maiaovou (70.) a porazila ji 6:1 a 6:1. Česká tenistka deptala v prvním setu soupeřku téměř bezchybnou hrou a ve stejném duchu pokračovala i ve druhé sadě. Celkem pětkrát sebrala soupeřce podání, zatímco svůj servis neztratila ani jednou. Ve 3. kole tak dojde na český proti Lucii Šafářové, která zvládla svůj zápas proti Rumunce Soraně Cristeaové 6:2, 6:4. .

Více se Australian Open věnujeme v samostatném článku. - Batriz Haddadová Maiaová (BRA, 70.) x Karolína Plíšková (6.) 1:6, 1:6; Lucie Šafářová (29.) x Sorina Cristeaová (ROU, 36.)

Učijama byl v Koblenzi nad síly Koláře
Zdeněk Kolář (221.) ukončil svou pouť challengerem v Koblenzi už ve druhém kole. Nestačil na japonského tenistu Jasutaku Učijamu (235.), se kterým prohrál za 52 minut 2:6, 1:6. Kolářovi se nedařilo na svém podání, přišel o něj hned šestkrát. Sám získal brejk jen jednou a více brejkových příležitostí si ani nevypracoval.

Kolář s Pavláskem podlehli nasazeným jedničkám
O postup do semifinále challengeru v Koblenzi dnes bojovali ve čtyřhře Zdeněk Kolář s Adamem Pavláskem. Český pár vyzval první nasazenou dvojici turnaje, Holanďana Arendse s Chorvatem Sančičem. V úvodním setu se hrála vyrovnaná bitva, oba páry si drželi svá podání a o vítězi tak musel rozhodnout až tiebreak. Ten s velkým přehledem získal první nasazený pár 7:2. Čeští tenisté se však ve druhé sadě zlepšili na returnu a soupeřům celkem třikrát vzali servis. Utkání tak dospělo až do závěrečného supertiebreaku, ve kterém Češi od začátku tahali za kratší konec. Po smolné porážce 6:7(2), 6:2 a 5:10 se český pár s turnajem loučí.

Poljak v Egyptě prošel mezi nejlepších osm
David Poljak (773.) postoupil v egyptském Sharm El Sheikhu do čtvrtfinále. Poradil si s italským kvalifikantem Simonem Roncallim (974.) po setech 6:4, 7:6(5). V prvním setu získal český tenista hned na začátku výhodu dvou brejků, proto mu nevadilo, že v závěru sady jednou o své podání přišel. Ve druhém setu pak Poljak za stavu 5:4 utkání nedopodával, ale postup pak vybojoval v tiebreaku.

Grandslam

Australian Open, Melbourne (muži, AUS, 25 096 000 AUD, tvrdý povrch)
TOMÁŠ BERDYCH (20.) [19] – Guillermo Garcia-López (ESP, 71.) 6:3, 2:6, 6:2, 6:3
JIŘÍ VESELÝ (64.) – Adrian Mannarino (FRA, 27.) 3:6, 6:7(4), 7:5, 3:6

Australian Open, Melbourne (ženy, AUS, 25 096 000 AUD, tvrdý povrch)
MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (62.) – Caroline Garciaová (FRA, 8.) [8.] 7:6(3), 2:6, 6:8
Lara Arruabarrenaová (ESP, 87.) – BARBORA STRÝCOVÁ (24.) [20] 3:6, 4:6
Batriz Haddadová Maiaová (BRA, 70.) – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (6) [6.] 1:6, 1:6
LUCIE ŠAFÁŘOVÁ (29.) [29.] – Corana Cristeaová (ROU, 36.) 6:2, 6:4

Melicharová (USA), PESCHKEOVÁ – Birrellová, Fourlisová (obě AUS) 6:4, 6:7(5), 6:1
KREJČÍKOVÁ, SINIAKOVÁ – Honová, Tomljanovičová (obě AUS) 7:5, 6:3
Townsend (USA), VORÁČOVÁ – Aojama (JPN), Jang (CHN) 4:6, 4:6

Koblenz Open (muži, GER, 43 000 EUR, hala)
ZDENĚK KOLÁŘ (222.) – Jasutaka Učijama (JPN, 237.) 2:6, 1:6

Arends (NED), Sančič (CRO) – KOLÁŘ, PAVLÁSEK 7:6(2), 2:6, 10:5

Soho Square Egypt F1 Men's Futures, Šarm aš-Šajch (muži, EGY F1, 15 000 USD, tvrdý povrch)
DAVID POLJAK (772.) – Simone Roncalli (ITA, 974.) 6:4, 7:6(5)

Čtrtfinále čtyřhry
Dubrivnij (RUS), P. HÁJEK – de Bakker (NED), Mertens (BEL) 2:6, 2:6
GENGEL, POLJAK [4] – Mina, Okala (oba FRA) 6:4, 6:1

GD TENNIS CUP, Antalya (muži, TUR F2, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Zizou Bergs (BEL, 963.) – PATRIK RIKL (783.) 6:3, 6:3

GD TENNIS CUP, Antalya (ženy, TUR F2, 15 000 USD, tvrdý povrch)
MIRIAM KOLODZIEJOVÁ (368.) – Ipek Ozuová (TUR, 609.) 6:2, 3:6, 6:2

DUDLÁKOVÁ, KOLODZIEJOVÁ – Anilová (TUR), Schipperspová (GUA) 4:3, přerušeno do 19.1.