Denní menu, 15.12.2017: Bartoň neproměnil v Káhiře pět mečbolů, odstartovala domácí extraliga

Blízko blizoučko byl dalšímu vylepšení svého maxima na okruhu ITF futures v egyptské Káhiře devatenáctiletý Dominik Bartoň. Český mladík vedl nad kanadským favoritem Krainikem v rozhodujícím setu už 5:2, nakonec ale po pěti neproměněných mečbolech prohrál. Dvěma duely předkola odstartovala domácí extraliga. Z postupu do semifinálových bojů se radují výběry Říčan a Liberce.

Bartoň neproměnil pět mečbolů a v Káhiře dohrál
Jen malinký krůček chyběl na turnaji v egyptské Káhiře devatenáctiletému Dominiku Bartoňovi (-) k premiérovému semifinále na okruhu Futures. O vylepšení svého maxima bojoval mladý Čech s favorizovaným Kanaďanem Pavlem Krainikem (899.). Do utkání vstoupil lépe Bartoň, který i s kvalifikací neprohrál za pět předchozích utkání ani set. Také v pátek bral poměrem 7:5 úvodní dějství, druhé bral ale po výsledku 6:3 Kanaďan. Přesto byl Bartoň ve třetí sadě velmi blízko úspěchu, když vedl už 5:2! Český tenista však postupně neproměnil celkem pět mečbolů – za stavu 5:4 vedl na servisu dokonce 40:0 – a nakonec duel ztratil skrze rozhodující tiebreak, v němž uhrál tři míče.

Egypt F38 Men's Futures, Káhira (muži, EGY, 15 000 USD, antuka)
Pavel Krainik (CAN, 899.) – DOMINIK BARTOŇ (-) 5:7, 6:3, 7:6(3)