Denní menu, 7.12.2017: Jaloviec nezvládl první kolo, Kubáňová končí v osmifinále

Marek Jaloviec končí na turnaji v Izraeli nečekaně již v prvním kole. Nasazený hráč číslo jedna nestačil ve čtvrtečním duelu na hráče z devatenácté stovky světového žebříčku. Karolína Kubáňová v egyptské Káhiře narazila na druhou nasazenou Nastju Kolarovou, jež byla nad její síly a českou tenistku vyřadila ve druhém kole.

Jaloviec nečekaně prohrál v prvním kole
Marek Jaloviec (265.) končí na turnaji v Izraeli již v prvním kole. Nasazená jednička turnaje nečekaně prohrála ve čtvrtečním duelu s Francouzem Antoinem Cornutem-Chauvincem (1856.), který se dostal do hlavní soutěže jako lucky loser. Jaloviec na outsidera tohoto duelu nestačila a prohrál po setech 5:7 a 4:6.

Kubáňová favoritku nepřekvapila
Česká kvalifikantka Karolína Kubáňová na turnaji v egyptské Káhiře končí ve druhém kole. Nad její síly byla druhá nasazená Nastja Kolarová (492.) ze Slovinska, s níž Češka prohrála 3:6, 5:7. Nescházelo však mnoho a o vítězce střetnutí rozhodoval třetí set. Kubáňová totiž ve druhém setu získala rychlé vedení 3:0 a následně byla blízko výhře za stavu 5:2. Na returnu se ale neprosadila a vzápětí o výhodu brejku přišla. Kolarová šňůrou pěti gemů v řadě vývoj skóre otočila a zápas ukončila.

Tiberias the Sea of Galilee Open (muži, ISR, 15 000 USD, tvrdý povrch)
MAREK JALOVIEC (265.) – Antoine Cornut-Chauvinc (FRA, 1856.) 5:7, 4:6

Al-Solaimaneyah F36 Women's Future, Káhira (ženy, EGY, 15 000 USD, antuka)
KAROLÍNA KUBÁŇOVÁ (-) – Nastja Kolarová (SLO, 492.) 3:6, 5:7

Jablonec Open 2017 (ženy, CZE, 15 000 USD, tvrdý povrch – hala)
TEREZA JANKOVSKÁ – VANESA NIKOLOVOVÁ 6:3, 6:0
JOHANA MARKOVÁ (725.) – Alena Fominová (RUS, 599.) 3:6, 5:7
MIRIAM KOLODZIEJOVÁ (395.) – Joanna Zawadzká (POL) 6:3, 4:6, 6:2
VENDULA ŽOVINCOVÁ (682.) – Alice Matteucciová (ITA, 443.) 4:6, 6:7(6)
KATEŘINA VAŇKOVÁ (804.) – Susan Bandecchiová (SUI, 717.) 3:6, 1:4 – skreč Vaňková

Lapustinová (LAT), Sokolovská (RUS) – DÖRREOVÁ, VLČKOVÁ 6:4, 4:6, 10:5
BUŽKOVÁ, LABOUTKOVÁ – PETRUŽELOVÁ, RICHTEROVÁ 6:3, 6:2

DUDLÁKOVÁ, Zawadzká (POL) – Bronzettiová, Matteucciová (ITA) 6:3, 6:2

Více se turnaji v Jablonci věnujeme v samostatném článku.