Futures Říčany: Jaloviec získal další titul, Vocel s Vrbenským prohráli ve finále

- Petr Sumbal

Marek Jaloviec prožívá skvělé tenisové období, když na turnaji v Říčanech získal třetí titul v řadě. Ve finále čtyřhry naopak neuspěl český pár Vocel, Vrbenský, který podlehl polské dvojici Drzewiecki, Walkow, i když měl zápas velmi dobře rozehraný.

Jaloviec vyhrál třetí trofej za sebou
Marek Jaloviec (268.) na podniku Futures v Říčanech získal třetí titul za sebou. Český hráč po triumfech v Opavě a Milovicích v nedělním finále porazil Němce Marvina Moellera (682.), se kterým si poradil 7:6(4), 6:2.

Do zápasu ovšem lépe vkročil německý mladík, který se v pátém gemu ujal brejku. Jaloviec ovšem na poslední chvíli za stavu 4:5 dokázal vzít soupeři podání, aby následně uspěl v tiebreaku. Ve druhém setu se první nasazený dostal k vedení 5:0. Moeller sice ještě snížil na 2:5, to bylo ale od něj vše.

Vocel s Vrbenským byli ve finále debla blízko, ale nakonec byli poraženi
Český pár Matěj Vocel, Michael Vrbenský si zahrál v Říčanech o deblový titulve finále narazil na polskou dvojici Karol Drzewiecki, Szymon Walkow, která byla první nasazená. České duo mělo k trofeji hodně blízko. První set sice ztratili 3:6, ten durhý pak ale stejným poměrem získali. V rozhodujícím super tiebreaku si pak Vocel s Vrbenským vypracovali náskok 8:4, ale pak prohráli šest výměn v řadě a utkání ztratili.

MAREK JALOVIEC (268.) – Marvin Möller (GER, 682.) 7:6(4), 6:2

Drzewiecki, Walkow (POL) – VOCEL, VRBENSKÝ 6:3, 3:6, 10:8

Futures v Říčanech den po dni

18.11.
Futures Říčany: Jaloviec vyhrál počtrnácté v řadě a je znovu ve finále!

17.11.
Futures Říčany: Jaloviec vybojoval postup, do semifinále jdou také Konečný s Nouzou

16.11.
Futures Říčany: Jaloviec pokračuje v cestě za třetím titulem, postupují i další tři Češi

15.11.
Futures Říčany: Jaloviec zahájil vítězně hon na třetí titul v řadě, Michnev nečekaně končí

14.11.
Futures Říčany: Paroulek s Vocelem vybojovali hlavní soutěž, postupuje také Vrbenský