Denní menu, 14.11.2017: Bouzková v Tchaj-peji nezaváhala

Česká tenistka Marie Bouzková si po osmifinále v Hua Hinu z minulého týdne zahraje přinejmenším osmifinále také tento týden v Tchaj-peji. V úvodním kole potvrdila roli favoritky proti Ling Čang z Hongkongu. V Londýně pokračuje Turnaj mistrů skupinou Borise Beckera. V Říčanech vyvrcholily boje o hlavní soutěž, z postupu se raduje hned trojice českých tenistů. Ondřej Krstev se navíc dostal jako lucky loser.

NA ROZJEZD

07:00

BOUZKOVÁ V TCHAJ-PEJI POSTUPUJE: Česká tenistka Marie Bouzková (182.) se na postup do osmifinále v Tchaj-peji pořádně nadřela. V souboji s Ling Čang (333.) z Hongkongu ale nakonec potvrdila roli favoritky a zvítězila 6:3, 7:5.

První set sice vyhrála jasně 6:3 po 30 minutách hry, když o svém úspěchu rozhodla jediným brejkem, ale ve druhém dějství se začaly dít věci. Bouzková nedokázala hned třikrát potvrdit brejk a to ani za stavu 5:4, kdy ji Ling Čang čistou hrou znovu rebrejkla. Tuhou bitvu ale nakonec zvrátila na svou stranu, když se vzápětí v jedenáctém gemu opět dostala k brejku a tentokrát ho potvrdila.

Ve dvanácté hře sice opět čelila brejkbolu, ale dokázala ho odvrátit a následně proměnit svůj první mečbol. Potvrdila tím, že v utkání byla lepší hráčkou a bylo jen otázkou času, kdy se jí podaří přetavit své úspěchy na returnu také na podání. – Marie Bouzková (182.) x Ling Čang (HKG, 333.) 6:3, 7:5

HLAVNÍ CHOD

13:00

TURNAJ MISTRŮ ČEKÁ SOUBOJ GENERACÍ: Třetí hrací den Turnaje mistrů vyvrcholí večerním soubojem generací mezi Rogerem Federer a Alexanderem Zverevem. Už odpoledne se střetli Chorvat Marin Čilič s Američanem Jackem Sockem. Po dramatikém průběhu se z vítězství radoval pětadvacetiletý Američan, který zvítězil po setech 5:7, 6:2, 7:6(4) a udržel se ve hře o postup ze skupiny Borise Beckera.

Více se Turnaji mistrů věnujeme v samostatném článku.

A KDO NEMÁ DOST...

10:00

TROJICE ČESKÝCH HRÁČŮ POSTUPUJE V ŘÍČANECH DO HLAVNÍ SOUTĚŽE: Halový turnaj futures v Říčanech pokračoval v úterý druhým hracím dnem, během kterého vyvrcholila kvalifikace. Postup do hlavní soutěže slaví hned trojice českých tenistů. Matěj Vocel uspěl v českém souboji proti Ondřeji Krstevovi. Do hlavní soutěže se však podívá také poražený tohoto souboje jako lucky loser. Tadeáš Paroulek uspěl ve finále kvalifikace proti Filipu Dudovi, který utkání skrečoval kvůli problémům s třisly. Postup slaví také teprve sedmnáctiletý Michael Vrbenský, ten ve třísetové bitvě porazil polského soupeře.

Více se turnaji v Říčanech věnujeme v samostatném článku.

Horáčková navazuje v Antalyi na dobrou formu
Po nepříliš povedeném minulém týdnu se v turecké Antalyi podařilo Gabriele Horáčkové (746.) navázat na předchozí výkony, které ji vynesly dvě čtvrtfinále a dokonce i jedno finále. V úvodním kole dalšího turnaje si poradila se srbskou kvalifikantkou Aleksandrou Stošičovou, kterou porazila 6:3, 6:3 a nijak ji nerozrušila ani dlouhá déšťová pauza, jež obě hráčky vyhnala dopoledne z kurtu.

Postup v Turecku vybojovala i Gabriela Pantůčková
Také Gabriela Pantůčková (685.) nastoupila v turecké Antalyi na dvorec už v 8:30 ráno, ale stejně jako Horáčkovou, tak i ji vyhnal z kurtu déšť. S přestávkou si však poradila a v úvodním kole hladce přehrála chorvatskou kvalifikantku Andu Karanušičovou (-) po setech 6:4, 6:2.

Kolodziejová nestačila na kvalifikantku
Miriam Kolodziejová (398.) se představila poprvé od zářijového turnaje v Brně v soutěžním utkání. Vstup do turnaje v polském Zawadu se však dvacetileté české tenistce nepovedl. Kolodziejová nestačila v zápase prvního kola na německou kvalifikantku Lenu Rüfferovou (610.), které podlehla po velké bitvě po setech 7:5, 5:7 a 4:6. Česká hráčka vedla ve druhém setu již 5:3, avšak utkání nedokázala dopovádat.