Futures Říčany: Paroulek s Vocelem vybojovali hlavní soutěž, postupuje také Vrbenský

Halový turnaj futures v Říčanech pokračoval svým druhým hracím dnem, během něhož vzešla z kvalifikace osmička postupujících do hlavní soutěže desátého českého podniku ITF Pro Circuit v této sezoně. Z finálového kola kvalifikace se podařilo postoupit Matěji Vocelovi, Tadeáši Paroulkovi a Michaelu Vrbenskému. Do hlavní soutěže se dostali jako šťastní poražení také Ondřej Krstev a Lukáš Vejvara. V místě dění jsme měli i dnes svého redaktory, a tak vám nabízíme pozápasové ohlasy českých tenistů.

Vocel v kvalifikaci nezaváhal
Roli favorita ve finále kvalifikace v Říčanech potvrdil Matěj Vocel, který si zahraje i na čtvrtém českém halovém futuru v hlavní soutěži. A má na co navazovat! V Jablonci, Opavě i Milovicích postoupil až do čtvrtfinále a o stejný, nebo lepší, výsledek se pokusí i další týden. V kvalifikačním utkání porazil Ondřeje Krsteva 6:4, 6:4. Do hlavní soutěže se podívá jako lucky loser nakonec i Ondřej Krstev, který v duelu prvního kola vyzve právě Matěje Vocela.

Paroulkovi soupeř skrečoval
Z druhého ryze českého souboje ve finálovém kole se do hlavní soutěže probojoval Tadeáš Paroulek. Sedmnáctiletý tenista sice nebyl favoritem proti druhému nasazenému Filipovi Dudovi, ale do utkání vstoupil skvěle a soupeře navíc trápilo zranění, kvůli kterému za stavu 2:6, 3:4 duel skrečoval.

Vrbenský zvládl třísetovou bitvu
Dalším českým tenistou, který si zajistil postup do hlavní soutěže halového turnaje v Říčanech, je Michael Vrbenský. Teprve sedmnáctiletý nadějný hráč si v úterním finále kvalifikace poradil s o pět let starším Polákem Drzewieckým, kterého porazil po dramatickém průběhu po setech 6:7(5), 6:3, 6:3.

Macháč vzdal
Skrečovat zápas musel i talentovaný Tomáš Macháč, kterého trápilo zápěstí. Po prohraném prvním setu v zápase s Němcem Peterem Hellerem, který Macháč ztratil v poměru 1:6, už český tenista neviděl možnost, jak přes zranění pokračovat.

Vejvara ztratil vedení
Nadějně měl utkání finále kvalifikace rozehrané Lukáš Vejvara, který v souboji s Ukrajincem Vitalijem Ščerbou vyhrál úvodní sadu, ale nedokázal toho využít. Český tenista nakonec prohrál 6:4, 4:6, 3:6, nicméně do hlavní soutěže se dostal jako lucky loser.

Maxime Pauwels (BEL, 877.) – Matthieu Roy (FRA, 1070.) 2:6, 2:6
Vitalij Ščerba (UKR, 1395.) – LUKÁŠ VEJVARA (1407.) 4:6, 6:4, 6:3
Vitalij Sačko (UKR, 957.) – Kai Wehnelt (GER, 1476.) 7:6(3), 6:2
MATĚJ VOCEL (986.) – ONDŘEJ KRSTEV (1123.) 6:4, 6:4
FILIP DUDA (942.) – TADEÁŠ PAROULEK (1204.) 2:6, 3:4 skreč Duda
Peter Heller (GER, 960.) – TOMÁŠ MACHÁČ (-) 6:1 skreč Macháč
Karol Drzewiecki (POL, 1240.) – MICHAEL VRBENSKÝ (1144.) 7:6(5), 3:6, 3:6
Victor Ouvrard (FRA, 1380.) – Johann Willems (GER, 1142.) 0:6, 6:2, 3:6