Denní menu, 11.11.2017: Kopřiva si finále nezahraje, Pantůčková titul nezískala

Vít Kopřiva v řeckém Irakliu do finále nepostoupil. V semifinále nestačil na Španěla Gomeze-Herreru, se kterým prohrál ve dvou setech. Už ve finále se v turecké Antalyi představila Gabriela Pantůčková, která ale ve čtyřhře po boku domácí Ozové prohrála s moldavsko-ruským párem Stamatovou a Višněvskou.

10:30

V MILOVICÍCH SI FINÁLE ZAHRAJÍ JALOVIEC A ŠÁTRAL: Marek Jaloviec a Jan Šátral obstarají na halovém futuru v Milovicích nedělní finále. Rozhodly o tom semifinálové zápasy, které byly kompletně obsazeny českými tenisty. První nasazený Jaloviec porazil ve dvou setech turnajovou čtyřku Michala Konečného a třetí nasazený Šátral si poradil s druhým nasazeným Petrem Michnevem.

Více se turnaji v Milovicích věnujeme v samostatném článku.

11:00

KOPŘIVA DO FINÁLE NEPOSTOUPIL: Český tenista Vít Kopřiva se do druhého letošního finále nepodívá. V řeckém Irakliu prohrál v semifinále se třetím nasazeným Španělem Carlosem Gomezem-Herrerou 2:6, 3:6. Sedmý nasazený Kopřiva se nedokázal popasovat s kvalitním podáním svého soupeře a za celý zápas, který trval 75 minut, se nedostal ani k jednomu brejkbolu. Naopak Gomez-Herrera využil všechny tři brejkboly k prorazení Čechova servisu. – Vít Kopřiva (531.) x Carlos Gomez-Herrera (ESP, 372.) 2:6, 3:6

10:00

GABRIELA PANTŮČKOVÁ TITUL NEZÍSKALA: Gabriela Pantůčková se v turecké Antalyi premiérového triumfu v roce 2017 nedočkala. Ve finále čtyřhry společně s domácí Ipek Ozovou nestačila na čtvrtý nasazený pár Vitaliu Stamatovou a Jekatěrinu Višněvskou. Třetí nasazené prohrály s moldavsko-ruskou dvojicí 3:6, 5:7. Ve druhém setu se přitom zachránily v utkání, když za stavu 2:5 byly ve ztrátě dvou podání, ale dvěma brejky v řadě srovnaly na 5:5. Poté však opět přišly o podání a znovu už recept na soupeřky nenašly. – Ozová (TUR), G. Pantůčková X Stamatová (MDA), Višněvská (RUS) 3:6, 5:7

Futures Milovice (muži, CZE F9, 15 000 USD, tvrdý povrch – hala)
JAN ŠÁTRAL (373.) – PETR MICHNEV (354.) 6:1, 6:7(6), 6:1
MAREK JALOVIEC (283.) – MICHAL KONEČNÝ (407.) 6:3, 7:5
Drzewiecki, Smola (POL) – GENGEL, Walkow (POL) 3:6, 6:3, 9:11
ŠTĚPÁNEK, VEJVARA – DUDA, KONEČNÝ 3:6, 7:6(5), 7:10

10th Lyttos Beach ITF Pro Circuit, Heraklion (muži, GRE F8, 15 000 USD, tvrdý povrch)
VÍT KOPŘIVA (531.) – Carlos Gomez-Herrera (ESP, 372.) 2:6, 3:6

Tennis Organisation Cup, Antalya (ženy, TUR, 15 000 USD, antuka)
Ozová (TUR), G. PANTŮČKOVÁ – Stamatová (MDA), Višněvská (RUS) 3:6, 5:7