Denní menu, 17.10.2017: Rosol postupuje, Allertová nestačila na Bertensovou. Veselý s Jaloviecem skrečovali

Poté, co se v Moskvě zdárně probojoval z kvalifikace, pokračuje Lukáš Rosol i v hlavní soutěži. Na úvod si v ní poradil s domácím Rusem Kravčukem. To Jiří Veselý už je z pavouka dvouhry venku, svůj zápas proti Italovi Seppimu v koncovce druhé sady vzdal. V ženské části turnaje se představila Kristýna Plíšková, která padla s Australankou Gavrilovovou. Denisa Allertová svou loňskou čtvrtfinálovou účast na turnaji v Lucemburku bohužel nezopakuje, neboť v dopoledním duelu nestačila na druhou nasazenou Kiki Bertensovou.

10:10

ALLERTOVÁ NESTAČILA V LUCEMBURKU NA BERTENSOVOU: Denisa Allertová bohužel nezopakuje na turnaji v Lucemburku svou loňskou čtvrtfinálovou účast. Čtyřiadvacetiletá tenistka nestačila v úterním zápase prvního kola na druhou nasazenou Kiki Bertensovou, které podlehla za 84 minut po setech 4:6, 5:7.

Česká tenistka nevstoupila do utkání dobře a po dvou ztracených servisech prohrávala již 2:5. Allertová se ještě nadechovala k obratu, když dokázala odvrátit při vlastním podání hned čtyři setboly soupeřky a udržela se ve hře. Bertensová však následně první set ukončila při vlastním servisu. Allertové vyšel vstup do druhé sady, když vedla již 3:0, avšak náskok udržet nedokázala. Nizozemka prolomeným servisem své soupeřky srovnala krok a v závěru proměněným brejkbolem získala rozhodující náskok. Nasazená dvojka, která v tomto duelu nastřílela čtrnáct es, poté ukončila zápas při vlastním servisu. Allertová tak prohrála s Bertensovou i třetí vzájemný duel. – Denisa Allertová (110.) x Kiki Bertensová (NED, 30.) 4:6, 5:7

13:30

VESELÝ V MOSKVĚ SKREČOVAL: Singlová část turnaje v Moskvě pro Jiřího Veselého (63.) skončila. Český hráč v úterním utkání úvodního kola skrečoval v koncovce druhého setu za stavu 3:6 a 1:4 zápas s Italem Andreasem Seppim (88.) poté, co v dějství podruhé ztratil servis.

Veselý nebyl zejména ve druhém setu očividně stoprocentně fit, na kurt si povolal k ošetření pravé nohy i lékaře, ani to mu ale nepomohlo. V tuto chvíli není jasné, zda se skreč dotkne i účinkování v deblu. V tom včera Čech po boku Slováka Zelenaye postoupil v ruské metropoli do čtvrtfinále. – Jiří Veselý (63.) x Andreas Seppi (ITA, 88.) 3:6, 1:4 skreč Veselý

19:00

KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ ODVRÁTILA PĚT MEČBOLŮ, PŘESTO PADLA: Kristýna Plíšková (59.) v Moskvě dohrála. Češka poté, co první set s Australankou Darjou Gavrilovovou (22.) prohrála 4:6, čelila v tom druhém celkem pěti mečbolům, z nepříznivého stavu 3:5 se však nakonec dokázala "vyhrabat" a získat dějství skrze zkrácenou hru. V rozhodujícím setu už ale nemělo dvojče světové trojky Karolíny nárok. Turnajová šestka následně zabrala a zvítězila 6:1. – Kristýna Plíšková (59.) x Darja Gavrilovová (AUS, 22.) 4:6, 7:6(5), 1:6

Rosol udolal v Moskvě Kravčuka
Lukáš Rosol slaví první vítězství v hlavní soutěži turnaje ATP od loňského října, kdy tehdy porazil v Moskvě v prvním kole Rakušana Melzera. Český tenista v úterý na stejném místě dokázal porazit domácího Konstantina Kravčuka (260.), startujícího na divokou kartu, po setech 4:6, 6:3, 7:6 (3) a postupuje do osmifinále, ve kterém narazí na Francouze Adriana Mannarina.

Hlaváčková po velkém boji postupuje do čtvrtfinále
Nasazené jedničky turnaje v Moskvě Andrea Hlaváčková s Tímeou Babosovou sice postupují do čtvrtfinále, avšak na kurtu strávily dvě hodiny a na postup se pořádně nadřely. Česko-maďarská dvojice sehrála vyrovnaou bitvu s francouzskou dvojicí Cornetová, Mladenovicová, kterou nasazené jedničky porazily po dramatickém průběhu 6:7 (7), 7:6 (5), 10:8

Voráčová postupuje v Moskvě do čtvrtfinále
Renata Voráčová se pro turnaj v Moskvě dala dohromady s Australankou Adamczakovou a jejich společná premiéra byla vítězná. Česko-australský pár zvládl úvodní duel prvního kola čtyřhry na Kremlin Cupu porazil americkou dvojici Peraová, Vandewegheová po setech 1:6, 6:1 a 10:5 a postupují do čtvrtfinále.

Krejčíková se Siniakovou v deblu hladce postupují
Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou zahájily deblovou pouť turnajem v Moskvě přesvědčivou výhrou. Nasazené trojky povolily v utkání prvního kola Kazašce Putincevové a Belgičance Zanevské jen jeden vyhraný gem a po vítězství 6:1 a 6:0 se mohou Češky těšit na čtvrtfinálový duel proti krajance Voráčové a Adamczakové z Austrálie.

Jaloviec svůj zápas v Německu nedohrál
Marek Jaloviec (254.) úspěch z předešlého týdne nezopakuje. Semifinalista challengeru v Taškentu tentokrát vypadl v německém Ismaningu už v prvním kole, když zápas proti domácímu Yannicku Hanfmannovi (132.) za stavu 6:7(5) a 1:4 skrečoval.

Smitková otočila duel s ruskou kvalifikantkou
Tereza Smitková (217.) vstoupila úspěšně do turnaje ve francouzském Joue-Les-Tours. Pomalejší rozjezd sice zapříčinil prohraný první set, další dvě sady už ale česká hráčka proti ruské kvalifikantce Jekatěrině Kazionovové (461.) získala pro sebe a po obratu tak slaví postup do osmifinále. Zápas skončil výsledkem 3:6, 6:2 a 6:2.

VTB Kremlin Cup, Moskva (muži, RUS, 745 940 USD, tvrdý povrch - hala)
LUKÁŠ ROSOL (204.) [Q] – Konstantin Kravčuk (260.) [WC] 4:6, 6:3, 7:6 (3)
JIŘÍ VESELÝ (63.) – Andreas Seppi (ITA, 88.) 3:6, 1:4 skreč Veselý

VTB Kremlin Cup, Moskva (ženy, RUS, 855 308 USD, tvrdý povrch - hala)
KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (59.) – Daria Gavrilovová (AUS, 22.) [6] 4:6, 7:6(5), 1:6

Adamczaková (AUS), VORÁČOVÁ – Peraová, Vandewegheová (obě USA) 1:6, 6:1, 10:5
Babosová (HUN), HLAVÁČKOVÁ [1] – Cornetová, Mladenovicová (obě FRA) 6:7 (7), 7:6 (5), 10:8
KREJČÍKOVÁ, SINIAKOVÁ [3] – Putincevová, Zanevská (KAZ/BEL) 6:1, 6:0

BGL BNP Paribas Luxembourg Open (ženy, LUX, 250 000 USD, tvrdý povrch - hala)
DENISA ALLERTOVÁ (110.) – Kiki Bertensová (NED, 30.) [2] 4:6, 5:7

Las Vegas Tennis Open (muži, USA, 50 000 USD, tvrdý povrch)
23:00 Milojevič (SRB, ŠÁTRAL – King, Roelofse

Wolffkran Open, Ismaning (muži, GER, 43 000 USD, tvrdý povrch - hala)
MAREK JALOVIEC (254.) – Yannick Hanfmann (GER, 132.) [3] 6:7(5), 1:4 skreč Jaloviec