Denní menu, 11.10.2017: Kvitová v Tchien-ťinu neuspěla. Strýcová v Linci postupuje

V úterý se kvůli dešti Petra Kvitová na kurt nepodívala, ve středu se však počasí v Číně umoudřilo a česká tenistka se k utkání s domácí Ču Lin konečně dostala. Jenže první kolo se jí nakonec stalo osudným, když prohrála po třísetové bitvě. V Rakousku vstoupila do turnaje v Linci Barbora Strýcová, která v prvním kole nezaváhala. Roli favoritky nezvládla Kateřina Siniaková, česká hráčka po vítězném tiebreaku úvodního setu následující dvě sady ztratila a s Lincem se loučí.

12:00

STRÝCOVÁ V LINCI POSTUPUJE: Druhá nasazená Barbora Strýcová se na rakouském turnaji v Linci v úvodním kole prosadila a přehrála Američanku Madison Brengleovou 7:5, 6:3. Utkání se proměnilo ve dvouhodinovou bitvu, v níž se to brejkboly jen hemžilo.

Strýcová čelila hned 12 brejkbolů, přičemž třikrát přišla o podání. Ve všech případech se ale jednalo o pouhé dotažení manka, které předtím Brengleová nabrala. Sama totiž prohrála servis šestkrát a čelila celkem 18 brejkbolům.

Strýcová si v dalším kole zahraje s Janou Fettovou, přemožitelkou Denisy Allertové. – Barbora Strýcová (26.) x Madison Brengleová (USA, 83.) 7:5, 6:3

09:15

KVITOVÁ V TCHIEN-ŤINU NEUSPĚLA: Druhá nasazená Petra Kvitová se loučí s Čínou porážkou v úvodním kole turnaje v Tchien-ťinu. Česká tenistka podlehla domácí Ču Lin po setech 4:6, 7:5, 4:6.

Kvitové utkání příliš nesedlo, přesto předvedla několik světlých momentů a nebyla daleko od toho, aby nepříznivý vývoj zvrátila ve svůj prospěch. V duelu prohrávala napřed 4:6 a 3:5, přičemž dokázala druhý set otočit. V tom třetím následně prohrávala už 1:5, ale dokázala se ještě vzepnout k odporu a i přes dva odvrácené mečboly snížila na 4:5.

Další potřebný brejk ale nepřidala a v desátém gemu už šanci nedostala. – Ču Lin (CHN, 113.) x Petra Kvitová (17.) 6:4, 5:7, 6:4

14:00

SINIAKOVÁ NEUDRŽELA VEDENÍ S GOLUBICOVOU: Kateřina Siniaková podruhé za sebou skončila v prvním kole. Česká tenistka v Šanghaji totiž nestačila na Viktoriji Golubicovou, se kterou prohrála 7:6(5), 2:6, 3:6. Siniaková byla po vyrovnané první sadě v následujících dvou setech pokaždé o brejk pozadu. Ten sice dokázala v obou případech smazat, průběh dějství však otočit nedokázala. Rozhodující moment nastal v šestém gemu třetího setu, ve kterém mladá hráčka ztratila podeváté v duelu servis. – Kateřina Siniaková (51.) x Viktorija Golubicová (SUI, 117.), 7:6(4), 2:6, 3:6

Šafránek si po dvou měsících zahraje ve čtvrtfinále
Václav Šafránek (209.) dosáhl na challengeru v Taškentu velkého úspěchu, když v osmifinále přehrál výrazného favorita Mattea Berrettiniho (126.) a po dvou měsících postoupil do čtvrtfinále. Český tenista šestého nasazeného porazil 6:4, 7:6(3) a za celý zápas neztratil ani jednou své podání. Šafránek se do čtvrtfinále na challengeru prokousal v této sezoně počtvrté a o teprve třetí semifinále v kariéře si zahraje se čtvrtým nasazeným Guillermem Garciou-Lopezem (105.).

Jaloviec si zahraje poprvé ve čtvrtfinále
V Taškentu se dařilo i druhému českému zástupci Markovi Jaloviecovi (328.). Ten si v osmifinále poradil s Rusem Konstantinem Kravčukem (172.) a po výhře 6:2, 6:4 postoupil do svého premiérového čtvrtfinále na Challenger Tour. Český tenista v utkání neprohrál žádné své podání a soupeři nabídl jen jeden brejkbol. Jeho dalším soupeřem bude Gleb Sakharov (FRA,179.).

Zarycká neztratila ani hru
Santa Margherita Di Pula hostí tento týden jeden z turnajů ITF, kde hraje také Anastasia Zarycká. Devatenáctiletá tenistka vstoupila do podniku famózně, když Naoko Etoové nedovolila za celý duel uhrát ani jednu hru. Za dvaačtyřicet minut získala Etoová pouhých deset míčků. V osmifinále bude Zarycká usilovat o postup proti vítězce utkání Rubiniová – Pieriová.

Mertl rychle v osmifinále
Jan Mertl na turnaji v Šarm aš-Šajch postoupil do osmifinále dvouhry. Zkušený tenista v úvodním kole porazil Anise Ghorbela za šestapadesát minut hry 6:4, 6:2, když za celé utkání ani jednou nepřišel o servis. V duelu o čtvrtfinále narazí Mertl na Filipa Dudu.

Staněk i Nejedlý v Turecku končí
Českým tenistům se v turecké Antalyi dnes příliš nedařilo. Konec na turnaji v prvním kole potkal Robina Staňka (544.), který nestačil na třetího nasazeného Marsela Ilhana (303.) a prohrál s ním 2:6, 1:6. Porážku schytal také úspěšný kvalifikant Pavel Nejedlý (930.), který prohrál s šestým nasazeným Dimitarem Kuzmanovem (449.) 2:6, 0:6.

Pantůčková překvapivě končí
První kolo se stalo v turecké Antalyi osudným také pro Gabrielu Pantůčkovou (537.) v ženské části turnaje. Česká tenistka plnila na turnaji sice roli třetí nasazené, ale v utkání s domácí Ipek Ozovou (730.) prohrála 3:6, 1:6.

Kilnarová otočila zápas a je ve Španělsku ve čtvrtfinále
Talentovaná Monika Kilnarová zvládla osmifinálový souboj ve španělské Seville proti sedmé nasazené Maďarce Agnes Buktaové a po výhře 2:6, 6:4, 6:2 postoupila do čtvrtfinále. V utkání přitom byla téměř na pokraji vyřazení a prohrávala už 2:6, 0:3 a čelila dalšímu brejkbolu. Dokázala se však zvednout a zápas zvrátit na svou stranu.

Tianjin Open (ženy, CHN, 426 750 USD, tvrdý povrch)
Ču Lin (CHN, 113.) – PETRA KVITOVÁ (17.) 6:4, 5:7, 6:4

Upper Austria Ladies Linz (ženy, AUT, 226 750 USD, tvrdý povrch – hala)
BARBORA STRÝCOVÁ (26.) – Madison Brengleová (USA, 83.) 7:5, 6:3
KATEŘINA SINIAKOVÁ (51.) – Viktorija Golubicová (SUI, 117.) 7:6(4), 2:6, 3:6
Bertensová (NED), Larssonová (SWE) – Broadyová (GBR), HRDINOVÁ 6:2, 7:5