Denní menu, 10.10.2017: Kvitovou v Číně na kurt nepustil déšť, Allertová v Linci dohrála

- Jiří Vachtl

Petra Kvitová je jedinou českou zástupkyní na turnaji v čínském Tchien-ťinu. V roli druhé nasazené tenistky dnes měla vyzvat domácí Ču Lin, ale utkání bylo nakonec kvůli dešti přesunuto na středu. Denisa Allertová loňské čtvrtfinále v Linci neobhájí, Češka podlehla hned v prvním kole chorvatské kvalifikantce Fettové. Jan Šátral nedotáhl do zdárného konce slibně rozjetý zápas na challengeru ve Fairfieldu.

10:00

ŠAFRÁNEK POSTOUPIL BEZ BOJE: Václav Šafránek se na letošním US Open postaral o největší české překvapení, když se dokázal přes tři kola v kvalifikaci prodrat až do hlavní soutěže. Od té doby však český tenista na další vítězný zápas čeká. V hlavní soutěži newyorského grandslamu nestačil na Grigora Dimitrova a následně vypadl v úvodních kolech challengerů v Banja Luce, Sibiu a Almaty. Dnes se český tenista chtěl pokusit tuto černou sérii přerušit. V úvodním kole uzbeckého challengeru v Taškentu měl vyzvat Lloyda Harrise. Na jejich utkání však nakonec nedošlo. Dvacetiletý Jihoafričan totiž krátce před zápasem z turnaje odstoupil. Šafránek tak postoupil do druhého kola bez boje. V něm na českého tenistu čeká duel s nasazeným Italem Matteo Berrettinim (126.).. – Václav Šafránek (209.) x Lloyd George Harris (RSA, 199.), Šafránek postup bez boje

12:00

KVITOVÁ SE V TCHIEN-ŤINU ZÁPASU NEDOČKALA: Petra Kvitová se po turnajích ve Wuhanu a Pekingu rozhodla zůstat v Číně i nadále. Dvojnásobná vítězka Wimbledonu je tak jedinou českou zástupkyní na turnaji v Tchien-ťinu, do kterého vstupuje v roli druhé nasazené. V úvodním kole čeká Kvitovou utkání proti domácí Ču Lin, až 113. hráčce světového žebříčku. V čínské metropoli však celý den neustále prší a pořadatelé tak byli nuceni zrušit veškerý dnešní program dvouher. Česká tenistka si tak proti domácí Ču Lin zahraje až zítra.– Ču Lin (CHN, 113.) x Petra Kvitová (17.), vzájemná bilance: 0:0

18:00

ALLERTOVÁ V LINCI DOHRÁLA: Denisa Allertová (104.) prohrála na turnaji v rakouském Linci hned v úvodním kole. Češka na závěr úterního programu nestačila na chorvatskou kvalifikantku Janu Fettovou (100.), které podlehla 5:7 a 2:6.

V prvním setu vedla Allertová 5:4, poté ale prohrála tři gemy v řadě. Ve druhé sadě neproměnila česká hráčka ani jeden ze čtyř brejkbolů, zatímco sama dvakrát podání ztratila. – Jana Fettová (CRO, 100.) x Denisa Allertová (104.) 7:5, 6:2

Strýcová ve čtyřhře v Linci neuspěla
Barbora Strýcová dnes se turnaji v rakouském Linci nastoupil do utkání prvního kola čtyřhry. S Holanďankou Krajicekovou vyzvali pár Dzalamidzeová, Knollová. Česko-holandská však nezvládla vyrovnaný první set, který i přes vedení 6:5 ztratila 6:7(6). Druhou sadu pak Strýcová s Krajicekovou ovládly 6:3 a vynutily si tak rozhodující supertiebreak. V něm česko-holandská dvojice dlouho vedla, ale nakonec jej nezvládla a po prohře 8:10 se tak s turnajem loučí.

Šátral nestačil na talentovaného Kanaďana
Jan Šátral (390.) se na challengeru v americkém Fairfieldu kvalifikoval do hlavní soutěže, ta ale pro něj skončila hned v prvním kole. Čech v něm nestačil na talentovaného kanadského mladíka Felixe Augera Aliassimeho (159.), proti kterému sice získal poměrem 6:4 úvodní sadu, avšak následující dvě ztratil. Sedmnáctiletý soupeř otočil druhé dějství z 1:3 na 6:3, třetí set pak získal 6:4, když rozhodující brejk zaznamenal v sedmé hře.

Jaloviec si poradil s lucky loserem
Marek Jaloviec(328.) na challengeru v Taškentu úspěšně prošel přes první kolo. V dnešním zápase si poradil s ruským lucky loserem Ivanem Gachovem (275.). Český tenista vyhrál vyrovnanou první sadu až v tiebreaku poměrem 7:5. Do druhého setu pak vstoupil skvěle, když hned v úvodním gemu získal první brejk zápasu. Jaloviec pak už pohodlně dokráčel k vítězství 7:6(5), 6:2. V osmifinále čeká na českého tenistu další Rus – Konstantin Kravčuk (172.).

Tianjin Open (ženy, CHN, 426 750 USD, tvrdý povrch)
Ču Lin (CHN, 113.) – PETRA KVITOVÁ (17.) odloženo pro déšť

Upper Austria Ladies Linz (ženy, AUT, 226 750 USD, tvrdý povrch – hala)
Jana Fettová (CRO, 100.) – DENISA ALLERTOVÁ (104.) 7:5, 6:2

Dzalamidzeová (RUS), Knollová (SUI) – Krajiceková (USA), STRÝCOVÁ 7:6(6), 3:6, 10:8