Denní menu, 22.9.2017: Plíšková prohrála s Kerberovou, vypadla i Strýcová

Čeští tenisoví fanoušci si museli v pátek přivstat, pokud chtěli vidět v akci elitní české tenistky. Barbora Strýcová nezvládla skvěle rozehraný duel s Ruskou Pavljučenkovou, které podlehla i ve čtvrtém vzájemném zápase. Česká tenisová jednička Karolína Plíšková zase nezvládla souboj s Angelique Kerberovou. Ve čtyřhře bude zápolit Renata Voráčová, která útočí po boku Japonky Ninomijaové na finále.

05:00

STRÝCOVÁ DO SEMIFINÁLE NEPROŠLA: Po skalpu Britky Johanny Kontaové si Barbora Strýcová další cennou výhru nepřipsala. Ve čtvrtfinále turnaje v Tokiu podlehla Rusce Anastasiji Pavljučenkovové 7:5, 3:6 a 1:6. Strýcová začala dobře, ovládla první set a v tom druhém vedla už 3:1. Jenže následně začalo pršet, zatahovala se střecha a utkání se přerušilo. Po pauze Strýcová úplně vypadla z tempa a Palvjučenkovová zápas otočila. Strýcová tak s neoblíbenou Ruskou prohrála i čtvrtý vzájemný zápas. – Anastasija Pavljučenkovová (RUS, 23.) x Barbora Strýcová (25.) - 5:7, 6:3 a 6:1

7:50

KAROLÍNĚ PLÍŠKOVÉ ODVETA ZA US OPEN NEVYŠLA: Česká jednička nezvládla čtvrtfinálový souboj s Němkou Angelique Kerberovou a prohrála 6:7(5) a 5:7. Klíčový moment vyrovnaného zápasu přišel v tiebreaku první sady, kdy Plíšková za stavu 5:6 ukončila set dvojchybou. Následně bojovala dál. Druhý set byl vyrovnaný až do posledního gemu, kdy Plíšková začala mít problémy na servisu. Čtyři mečboly dokázala odvrátit, ten pátý už ale Kerberová využila. České tenistce tak nevyšla odveta za porážku ve finále loňského US Open a s Kerberovou už pošesté prohrála (proti třem vítězstvím). - Angelique Kerberová (GER, 14.) x Karolína Plíšková (4.) - 7:6(5), 7:5

7:30

HRADECKÁ SKREČOVALA ZÁPAS S PUIGOVOU: Lucie Hradecká vstoupila do kvalifikace turnaje v čínském Wu-chanu, jenže na utkání nebude vzpomínat ráda. Hradecká zápas za stavu 4:4 skrečovala. „Zranila jsem si koleno,“ řekla Lucie Hradecká Tenisovému světu. Plánovaná doba rekonvalescence zatím není známá. – Mónica Puigová (PUR, 70.) x Lucie Hradecká (148.) - 4:4 skr. Hradecká

Toray Pan Pacific Open, Tokio (ženy, JPN, 890 100 USD, tvrdý povrch)
5:00 Anastasia Pavljučenkovovoá (RUS, 23.) - BARBORA STRÝCOVÁ (25.) 5:7, 6:3 a 6:1
6:30 Angelique Kerberová (GER, 14.) [7] - KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (4.) [2] 7:6(5), 7:5

9:00 Gavrilovová, Kasatkinová (AUS/RUS) - Ninomijaová (JPN), VORÁČOVÁ 6:2, 3:6, 10:7

Dongfeng Motor Wu-chan Open (ženy, CHN, 2 365 250 $, tvrdý povrch)
7:30 Monica Puigová (PUR, 70.) [5] - LUCIE HRADECKÁ (148.) 4:4 skr. Hradecká

CHALLENGER TOUR

Sibiu Open (muži, ROU, 43 000 EUR + H, antuka)

9:30 JAN ŠÁTRAL (243.) – Stefano Napolitano (ITA, 176.) 6:3, 3:2 přerušeno

Royal Cup NLB Banka, Podgorica (ženy, MNE, 25 000 USD, antuka)

11:00 PETRA KREJSOVÁ (229.) [3] – Agnes Buktaová (HUN, 299.) [7] 6:4, 6:0
11:00 Tamara Zidanšeková (SLO, 198.) [1] - JESIKA MALEČKOVÁ (286.) [5] 1:6, 3:6
12:30 MONIKA KILNAROVÁ (448.) - Malina Melnikovová (RUS, 543.) [Q] 6:3, 1:6, 4:6

15:00 Mihalíková, Škamlová (obě SVK) - KREJSOVÁ, MALEČKOVÁ 2:6, 3:6

Great Britain F5 Futures, Roehampton (muži, GBR, 15 000 USD, tvrdý povrch)

10:30 MICHAL KONEČNÝ (449.) [1] – Lloyd Glasspool (GBR, 473.) [3] 6:3, skreč Glasspool

Egypt Men's Futures, Šarm aš-Šajch (muži, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)