Kuchyně Gorenje Prague Open 2017: Do hlavní soutěže prošlo z kvalifikace pět Češek

- Jan Vojkůvka, Filip Lefenda

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z PRAHY: Tenisový areál ve Spojích měl v pondělí na programu vyvrcholení kvalifikačních bojů, z nichž se do hlavní soutěže domácího turnaje ITF prodralo celkem pět českých hráček.

Dudláková prošla do hlavní soutěže
Jako první z českých tenistek se skrz pražskou kvalifikaci prokousala Dagmar Dudláková. Ta zvládla finálové kolo kvalifikace se svou krajankou Natálií Cváčkovou, jíž porazila 3:6, 6:2, 6:2 a zahraje si potřetí v sezoně v hlavní soutěži.

Křížová slaví postup v Praze
Druhou českou tenistkou, jíž se podařilo v Praze projít do hlavní soutěže, se stala Kateřina Křížová, jež v ryze českém souboji porazila Elišku Kleisnerovou 6:3, 6:2 a ve svých sedmnácti letech si poprvé zajistila start v hlavním turnaji kategorie ITF.

Křtěnová urvala postup do hlavní soutěže
Třetí českou hráčkou, které se podařilo proniknout do hlavní soutěže na turnaji v Praze, se stala Sonja Křtěnová. Ta po téměř dvouhodinové bitvě porazila Rakušanku Nadju Ramskoglerovou po setech 6:3, 1:6, 6:4.

Hrabalová si zahraje v pražské hlavní soutěži
Postup z kvalifikace na turnaji Kuchyně Gorenje Prague Open 2017 vybojovala jako čtvrtá v pořadí Kristýna Hrabalová, která ve finálovém kole za 62 minut hry přehrála krajanku Petru Sedláčkovou hladce 6:2, 6:2.

Hlavní soutěž si zahraje i Tomanová
Poslední úspěšnou kvalifikantkou, která se na turnaji v Praze prodrala do hlavní soutěže, je Nikola Tomanová (1171.). Jednadvacetiletá Češka si poradila s o šest let starší Holanďankou Reginou Husakovou (-), kterou přehrála ve dvou setech 6:3 a 6:4.

Stephanie Wagnerová (GER, -) - Caroline Ancická (GER, -) 6:1, 6:2
NATÁLIE CVÁČKOVÁ (-) - DAGMAR DUDLÁKOVÁ (-) 6:3, 2:6, 2:6
Natalija Pogrebňaková (UKR, 1246.) - Michaela Krausková (SVK, -) 6:4, 6:2
ELIŠKA KLEISNEROVÁ (-) - KATEŘINA KŘÍŽOVÁ (-) 3:6, 2:6
Julija Lysá (UKR, 1230.) - Lena Ruppertová (GER, -) 7:5, 6:2
Nadja Ramskoglerová (AUT) - SONJA KŘTĚNOVÁ (-) 3:6, 6:1, 4:6
KRISTÝNA HRABALOVÁ (1179.) - PETRA SEDLÁČKOVÁ 6:2, 6:2
NIKOLA TOMANOVÁ (1171.) - Regina Husaková (NED, -) 6:3, 6:4