Denní menu, 22.8.2017: Kvitová po špatném výkonu schytala debakl, Veselý opět nevyzrál na Baghdatise

Druhý den nového týdne nabídne nejen kvalifikační zápasy českých tenistů na US Open, ale také jejich zápolení na dalších podnicích po celém světě. Prvním Čechem, který se v úterý na kurtech představil, byl Jiří Veselý. Čtyřiadvacetiletý tenista ani popáté neporazil Marcose Baghdatise. Petra Kvitová dokonala špatné představení našich hráček v New Havenu, když proti Čang uhrála jen tři gemy.

00:05

VESELÝ PADL S BAGHDATISEM I POPÁTÉ: Jiří Veselý si chuť před US Open nespravil, ve Winston-Salem si připsal třetí porážku v řadě. Český hráč na místním podniku nestačil v prvním kole na Marcose Baghdatise, na kterého nedokázal najít recept ani v pátém vzájemném zápase, když prohrál 2:6, 6:7 (3). Veselý v prvním setu ztratil dvakrát servis a další hned na úvod druhé sady. Šestý gem mohl být pro Čecha zlomem v utkání, v té době totiž poprvé v duelu prolomil soupeři servis. Dějství dospělo nakonec až do zkrácené hry, v tiebreaku ovšem uhrál jen tři míčky. - JIŘÍ VESELÝ (55.) x Marcos Baghdatis (CYP, 82.) 2:6, 6:7 (3)

01:00

KVITOVÁ LETOS POPRVÉ VYPADLA V PRVNÍM KOLE: Petra Kvitová dovršila na turnaji v New Havenu velmi špatné vystoupení českých tenistek, ve druhém kole se totiž nepředstaví ani jedna ze čtyřech účastníc prvního kola. Kvitová v úterním zápase proti Šuaj Čang nepředvedla dobrý výkon a poté, co soupeřce darovala mnoho fiftýnu po vlastních chybách, prohrála hladce 2:6, 1:6. Zkušená tenistka se za celý duel prodrala k jedinému brejkolu na začátku druhého setu, který ovšem nevyužila a následně sama ztratila podání. Češka se poprvé v letošní sezóně rozloučila s podnikem po úvodním zápase. PETRA KVITOVÁ (13.) x Šuaj Čang (CHN, 29.) 2:6, 1:6

10:30

PAVLÁSEK SE NA VÝHRU NADŘEL: Adam Pavlásek se tento týden účastní challengerového podniku v Manerbiu, kde plní roli druhého nasazeného. V úvodním zápase narazil Pavlásek na kvalifikanta Maximiliana Neuchrista, se kterým prohrál úvodní set 1:6. Druhá sada poté vyšla českému tenistovi rovněž 6:1 a o vítězi tak rozhodl až třetí set. Do této sady vstoupili tenisté třemi brejky v řadě, jelikož však favorit získal dvě podání Rakušana, postupuje mezi šestnáct nejlepších tenistů. V boji o čtvrtfinále čeká dvaadvacetiletého hráče Marek Jaloviec. - Maximilian Neuchrist (AUT, 406.) x ADAM PAVLÁSEK (137.) 6:1, 1:6, 4:6

Staněk si v Rotterdamu smlsl na kvalifikantovi
Českým tenistům se v úterý na turnajích nižší kategorie daří. Robin Staněk v nizozemském Rotterdamu vyhrál úvodní kolo hlavní soutěže, za šedesát šest minut zdemoloval domácího kvalifikanta Tima van Der Horsta 6:1, 6:2. Za celé utkání prohrál jednou podání. Staněk se v osmifinále utká s vítězem duelu Tim van Terheijden - Thiemo de Bakker.

Kolář smet kvalifikanta
Zdeněk Kolář se na podniku ITF v Poznani snadno dostal do osmifinále. Český mladík v úvodním kole turnaje zdemoloval Ukrajince Vladislava Orlov dvakrát 6:1, za celé utkání navíc ani jednou nepřišel o podání. V zápase o čtvrtfinále se dvacetiletý hráč utká s Aleksandarem Vukičem.

Kilnarová slaví rychlý postup
Monika Kilnarová se v polském Mragowu raduje z postupu do druhého kola. Sedmnáctiletá tenistka v úvodním kole jednoznačně porazila Jelinu Neplijovou 6:0, 6:3. Kilnarová za celé utkání prorazila soupeřce sedmkrát podání, sama o servis ve druhé sadě dvakrát přišla. V osmifinále si zahraje Češka s lepší z dvojice Krywojová – Kuczerová.

Pospíšil postoupil až po třech sadách
Jaroslav Pospíšil se na turnaji ve srbské Subotici prodral do osmifinále. Čtvrtý nasazený si poradil s Argentincem Manuelem Penou Lopezem 6:1, 2:6, 6:2, i když ve třetím setu ztratil ve třetí hře jako první servis, za stavu 1:2 ale vyhrál pět gemů v řadě a v dalším utkání se tak může těšit na vítěze zápasu Fatič – Drinič.

Bolardt uspěl v rumunské kvalifikaci
Antonín Bolardt se v rumunské Chitile kvalifikoval do hlavní soutěže. Devatenáctiletý tenista si ve finále nevyzpytatelných bojů dokázal poradit s druhým nasazeným Collinem Johnsonem 1:6, 6:4, 6:2, když závěrečný set vyhrál v úterní dohrávce.

Connecticut Open, New Haven (ženy, USA, 776 000 USD, tvrdý povrch)
PETRA KVITOVÁ (13.) - Šuaj Čang (CHN, 29.) 2:6, 1:6

Ninomijaová (JPN.), VORÁČOVÁ - Flipkensová (BEL.), Schuursová (NED.) 4:6, 2:6
22:30 Mertensová (BEL.), KR. PLÍŠKOVÁ - Kičenoková (UKR.). An. Rodionovová (AUS.)

Winston-Salem Open, Winston Salem (muži, 664 825 USD)
JIŘÍ VESELÝ (55.) x Marcos Baghdatis (CYP, 82.) 2:6, 6:7 (3)

Internazionali Di Manerbio (muži, ITA, 43 000 EUR, antuka)
Maximilian Neuchrist (AUT, 406.) - ADAM PAVLÁSEK (137.) 6:1, 1:6, 4:6

Elgin (RUS.), JEBAVÝ - M. Draganja, T. Draganja (oba CRO.) 2:6, 6:4, 10:8

Talex Open, Poznaň (muži, POL F10, 25 000 USD, antuka)
ZDENĚK KOLÁŘ (238.) - Vladislav Orlov (UKR, 1333.) 6:1, 6:1

XIXO Open Park Tenisz, Budapešť (muži, HUN F6, 15 000 USD, antuka)
PAVEL NEJEDLÝ (787.) - Martin Fekiač (SVK, -) 7:6(6), 6:2
PETR NOUZA (970.) - Zsombor Piros (HUN, 904.) 2:6, 7:5, 3:3 přerušeno, odloženo na 23.8.

Rotterdam Open (muži, NED F6, 15 000 USD, antuka)
Tim van Der Horst (NED, -) - ROBIN STANĚK (616.) 1:6, 2:6
Scott Griekspoor (NED, 735.) - ONDŘEJ KRSTEV (1082.) 6:4, 6:4

CHITILA OPEN TENNIS (muži, ROU F11, 15 000 USD, antuka)