Denní menu, 15.8.2017: Berdych dostal od Del Potra kanára

- Filip Lefenda

Tomáš Berdych se v americkém Cincinnati podeváté v kariéře střetl s Argentincem Del Potrem. Přestože první polovinu zápasu byl dominantní, nakonec Del Potro převrátil vývoj a zápas otočil. Los nebyl příliš přívětivý ani k Barboře Strýcové, která narazila na Rusku Makarovovou, jež na zámořských turnajích sbírá tituly ve dvouhře i čtyřhře a formu potvrdila i v Cincinnati. Na challengeru v italském Cordenons se v singlu představila trojice tenistů, Václav Šafránek zvládl vstup do turnaje v Meerbuschi.

NA ROZJEZD

10:00

PAVLÁSEK NA ÚVOD NEZAVÁHAL: Adam Pavlásek splnil při svém úvodním vystoupení na challengeru v Cordenons roli třetího nasazeného a poradil si ve dvou setech s domácím Italem Gianlucou Magerem 7:5 a 6:3.

Český hráč vstoupil do utkání lépe, když soupeře připravil hned o jeho první servis a rychle tak vedl 4:1. Jenže Mager následně získal tři hry v řadě a dotáhl se, rozhodovat tak musela až koncovka. Tu zvládl lépe Pavlásek, když nejprve za stavu 5:5 odvrátil na podání brejkbol, aby vzápětí set ukončil na příjmu.

O osudu druhého dějství rozhodl šestý gem, v němž se favorit zmocnil podání svého italského protivníka. Jiný brejk k vidění už nebyl, a tak putoval set poměrem 6:3 na konto Čecha. - Gianluca Mager (ITA, 320.) – Adam Pavlásek (138.) 5:7, 3:6

HLAVNÍ CHOD

17:00

BERDYCH NEZVLÁDL DOBŘE ROZEHRANÝ ZÁPAS S DEL POTREM: Tomáš Berdych proti lehce favorizovsnému Argentinci začal dobře a dlouho Del Potra deptal skvělým servisem. První set tak Berdych vyhrál 6:3. Následně ale nebezpečný Jihoameričan českého tenistu brejknul a druhý set urval v tiebreaku. Třetí sada už byla jasná záležitost - Berdych v ní schytal od Del Potra kanára. - Juan Martín Del Potro (ARG, 30.) – Tomáš Berdych (15.), 3:6, 7:6(1), 6:0

A KDO NEMÁ DOST...

23:30

STRÝCOVÁ NESTAČILA NA MAKAROVOVOU: Barbora Strýcová (23.) nedokázala navázat na své výkony z Toronta a v Cincinnati končí hned v prvním kole. Nad její síly byla Ruska Jekatěrina Makarovová (39.), která českou hráčku porazila 6:4, 6:1. Strýcové zcela unikl prostředek úvodní sady, kdy od stavu 2:1 prohrála čtyři gemy v řadě. Ve druhém setu se o osudu střetnutí rozhodlo už v první hře, v níž Češka přišla o své podání a v průběhu dějství se tak stalo ještě dvakrát, přičemž sama se k brejkbolu už nedostala. - Jekatěrina Makarovová (RUS, 39.) – Barbora Strýcová (23.) 6:4, 6:1

Kolář padl ve třech sadách
Zdeněk Kolář (238.) ve dvouhře na challengeru v Cordenons dohrál. Český hráč zkraje úterního programu nestačil na domácího Federica Gaia (313.), s nímž prohrál ve třech setech 3:6, 6:1 a 1:6. První set měl přitom Kolář rozehrán dobře, když rychle vedl 3:1. Poté ale český hráč prohrál pět gemů v řadě. Náladu si spravil v sadě číslo dvě, v níž povolil protivníkovi jen jeden uhraný gem, jenže v rozhodujícím dějství musel Kolář ochutnat vlastní medicínu. To jej totiž naprosto stejným výsledkem zdolal Gaio, který se tak raduje z postupu do osmifinále. Koláře ještě čeká odpoledne po boku krajana Jebavého čtyřhra.

Jaloviec Munara nepřekvapil
Marek Jaloviec (274.) vypadl na challengeru v italském Cordenons hned v prvním kole, když dle očekávání nestačil na španělského favorita Jaumeho Munara (201.). Ten povolil českému protivníkovi jen pět her, když zvítězil 6:3 a 6:2.

Mertl zvládl přetahovanou s Prihodkem
Jan Mertl (361.) má za sebou v polské Bydhošti úspěšný vstup do turnaje, v utkání prvního kola se však proti Ukrajinci Ivanu Prihodkovi (1084.) poměrně nečekaně nadřel. Soupeř se po prohraném prvním setu dokázal v druhé sadě zvednout a rozhodnout tak muselo až třetí dějství. Pětatřicetiletý Čech nakonec vyhrál 6:3, 5:7 a 6:3.

Western & Southern Open, Cincinnati (muži, USA, 4 973 120 USD, tvrdý povrch)
17:00 Juan Martín Del Potro (ARG, 30.) – TOMÁŠ BERDYCH (15.)[10] 3:6, 7:6(1), 6:0

Western & Southern Open, Cincinnati (ženy, USA, 2 836 904 USD, tvrdý povrch)
Jekatěrina Makarovová (RUS, 39.) – BARBORA STRÝCOVÁ (23.) 6:4, 6:1

17:00 HRADECKÁ, SINIAKOVÁ [6] – Mladenovicová (FRA), Pavljučenkovová (RUS) 6:7(4), 6:7
18:30 Babosová (HUN), HLAVÁČKOVÁ [5] – Grönefeldová (GER), PESCHKEOVÁ 7:5, 6:1
23:00 Ť. Čuang (TAI), VORÁČOVÁ – Atawová, Vandewegheová (obě USA) 6:4, 4:6, 9:11

Challenger Tour

Challenger Acqua Dolomia Tennis Cup, Cordenons (muži, ITA, 64 000 EUR, antuka)
ZDENĚK KOLÁŘ (238.) – Federico Gaio (ITA, 313.) 3:6, 6:1, 1:6
Gianluca Mager (ITA, 320.)(WC) – ADAM PAVLÁSEK (138.)[3] 5:7, 3:6
MAREK JALOVIEC (274.) – Jaume Munar (ESP, 201.)[7] 3:6, 2:6

16:00 Martinez, Munar (oba ESP) – JEBAVÝ, KOLÁŘ [2] 1:6, 2:6

Bucher Reisen Tennis Grand Prix 2017, Meerbusch (muži, GER, 43 000 EUR, antuka)
VÁCLAV ŠAFRÁNEK (205.)[8] – Andre Ghem (BRA, 336.)(Q) 6:3, 3:6, 6:3

ITF/Futures

ITF FUTURES BYDGOSZCZ CENTRUM CUP 2017 (muži, POL F9, 25 000 USD, antuka)
JAN MERTL (361.)[5] – Oleg Prihodko (UKR, 1084.) 6:3, 5:7, 6:3

Masár (SVK), MERTL – Dembek, Hurkacz (oba POL)[4] 3:6, 2:6

Leipzig Open 2017 (ženy, GER, 25 000 USD, antuka)
Sabrina Santamariaová (USA, 474.) – KLÁRA HÁJKOVÁ (-) 2:1 skreč Hájková

Belglobal Cup, Minsk (muži, BLR F2, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Devjaťarov (UKR), PAPÍK [4] – Haljak (BLR), Lomakin (KAZ) 6:4, 6:4

Karlsruhe Open (muži, GER F11, 15 000 USD, antuka)
12:30 MICHAEL VRBENSKÝ (1616.)(Q) – Tejas Chaukulkar (IND, 1416.) 6:3, 6:0

RABOBANK Future Oldenzaal 2017 (muži, NED F5, 15 000 USD, antuka)
Colin van Beem (NED, 711.)[8] – ONDŘEJ KRSTEV (1101.) odloženo na 17.8.

Styrian Ladies Open 2017, Graz (ženy, AUT, 15 000 USD, antuka)
MAGDALENA PANTŮČKOVÁ (543.)[3] – GABRIELA HORÁČKOVÁ (752.) 7:6(7), 6:4
Jasmin Buchtaová (AUS, -)(WC) – VENDULA ŽOVINCOVÁ (725.) 0:6, 2:6
GABRIELA PANTŮČKOVÁ (389.)[1] – TEREZA PROCHÁZKOVÁ (815.) 7:5, 6:2
Ana Biskičová (CRO, 874.) – VERONIKA VLKOVSKÁ (1145.)(WC) 7:5, 6:4

Jablonovská, Vajdová (obě SVK) – HORÁČKOVÁ, Spiteriová (ITA) bez boje

RABOBANK Future Oldenzaal 2017 (ženy, NED, 15 000 USD, antuka)
KAROLÍNA NOVOTNÁ (993.) – Jennifer Wackerová (GER, -) 2:6, 6:2, 6:1

Ibbouová (ALG), NOVOTNÁ – Luttikhuisová (NED), Vanlangendoncková (BEL) bez boje

WARMIA I MAZURY OPEN, Mragowo (ženy, POL, 15 000 USD, antuka)
KATEŘINA VAŇKOVÁ (656.)[6] – Angelica Moratelliová (ITA, 735.) 6:4, 1:6, 1:4 skreč Vaňková
Melany Solange Krywojová (ARG, 1043.)(Q) – DIANA ŠUMOVÁ (707.) 5:7, 3:6