Privatbanka Open: Kopřiva na úvod neztratil set, Duda s Vejvarou prošli do hlavní soutěže

Turnaj kategorie futures v Bratislavě čekalo v úterý vyvrcholení kvalifikačních bojů. Nastoupila do nich hned pětice českých tenistů, z nichž si Filip Duda a Lukáš Vejvara zajistili postup do hlavní soutěže. Už do ní zasáhl během úterního programu Vít Kopřiva, který si poradil s domácím Davidem Jurasem.

Duda přehrál Bolardta ve dvou setech
Filip Duda se stal jedním ze dvou úspěšných českých kvalifikantů, kteří na zdejším podniku prošli do hlavní soutěže. Český tenista v závěrečném utkání nevyzpytatelných bojů porazil Antonína Bolardta 7:6 (1), 6:2, v úvodním setu však musel obracet nepříznivý stav 3:5. V prvním kole hlavní části turnaje si Duda zahraje s Pavlem Nejedlým.

Do hlavní soutěže postupuje také Vejvara
Mezi dvaatřiceti tenisty bratislavského turnaje si zahraje také Lukáš Vejvara. Český tenista ve třetím kole kvalifikace porazil Krise Krawcewicz, se kterým si poradil 6:4, 6:1. Vejvara si ve středu zahraje s Olexijem Kolisnykem.

Vachtl přišel o postup ve dvou tiebreacích
Jiří Vachtl nezvládl závěrečné kolo kvalifikace, když v posledním utkání o hlavní soutěž prohrál proti Marku Semjanovi 6:7 (5), 6:7 (5). Český tenista sice do zápasu nevstoupil ideálně, přesto dokázal otočit na 5:4 a dotánout sadu do zkrácené hry. V tiebreaku prvního, stejně jako druhého setu, rozhodovalo jen pár míčků.

Zedník za téměř rozhodnutého stavu skrečoval
Jan Zedník se rovněž jako Antonín Bolardt a Jiří Vachtl do hlavní soutěže nepodívá. Český hráč sice proti Darku Bojanovičovi vyhrál úvodní set 6:2, ve druhém však prohrál 1:6 a tak se muselo do třetí sady. V té vedl soupeř již 5:1, když Zedník kvůli problémemům se zadním stehenním svalem utkání skrečoval.

Kopřiva na úvod s domácím Jurasem nezaváhal
Vít Kopřiva úspěšně vstoupil do podniku Futures v Bratislavě, kde porazil domácího Davida Juras 6:2, 7:5. Český tenista si sice na úvod zápasu prohrál servis, protihráče ovšem hned rebrejkl a do konce dějství si připsal další dva brejky. Ve druhém setu vedl Juras 4:2, Kopřiva brejkem v osmé hře srovnal na 4:4. Když druhý nasazený vzal slovenskému hráči ve dvanáctém gemu popáté v duelu podání, mohl slavit postup do osmifinále. V něm mladý tenista narazí na vítěze utkání Marko – Poljak.

Duda s Poljakem byli od postupu dva míčky
Filip Duda a David Poljak skončili ve čtyřhře bratislavského turnaje v úvodním kole. Česká dvojice proti deblu Briano, Ficovich prohrála úvodní set 3:6, v tom druhém však i přes mírné problémy v závěru vyhrála 6:3. V super tiebreaku pár Debl, Poljak dvakrát dva míčky od postupu do dalšího kola, z toho se však nakonec může radovat argentinské duo.

V super tiebreaku padli také Kopřiva s Vejvarou
Ani druhý český deblu na Futures v Bratislavě nepostoupil do čtvrtfinále. Pár Kopřiva, Vejvara po nezvládnutém prvním dějství 4:6 vyhrál díky jednomu úspěšnému brejku druhou sadu 7:5, v super tiebreaku ovšem proti deblu Marko, Šproch prohrál 4:10.

Nikita Maštakov (UKR, 1419.) - Andrej Glvač (SVK, 2076.) 3:6, 2:6
Vitalij Sačko (UKR, 1432.) - Vitalij Ščerba (UKR, 2076.) 6:2, 6:2
Michal Marko (SVK, 1563.) - Tomáš Pavlovský (SVK, -) 6:0, 6:0
Oleg Prihodko (UKR, 1111.) - Marek Lukačovič (SVK, -) 7:6(5), 6:0
Marek Semjan (SVK, 1271.) - JIŘÍ VACHTL (-) 7:6(5), 7:6(5)
LUKÁŠ VEJVARA (1335.) - Kris Krawcewicz (AUT, 2001.) 6:4, 6:1
FILIP DUDA (1465.) - ANTONÍN BOLARDT (1616.) 7:6 (1), 6:2
Darko Bojanovič (BIH, 1676.) - JAN ZEDNÍK (1870.) 2:6, 6:1, 5:1 skreč Zedník

David Juras (SVK, 1641.) - VÍT KOPŘIVA (424.)

6.8.2017
Privatbanka Open: Do druhého kola postupují tři Češi, dalším devíti byl zápas přesunutý až na pondělí