Denní menu, 23.7.2017: Krejčíková postupuje v Bastadu do finále kvalifikace, Kr. Plíšková titul nezískala

- Jan Havlovic, Filip Lefenda

Hned 26 českých tenistů zasáhne do hry v průběhu nedělního dne na turnajích po celé Evropě! Barbora Krejčíková úspěšně vstoupila do kvalifikace podniku ve švédském Bastadu, když ve třech setech udolala Němku Zajaovou. O premiérový titul v této sezóně bojovala Kristýna Plíšková, olomoucké finále ale nezvládla.

11:10

KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ TITUL V OLOMOUCI NEVYBOJOVALA: Domácí turnaj v Olomouci má překvapivou vítězku. Je jí dvaadvacetiletá Američanka Bernarda Peraová, která ve finále přemohla nejvýše nasazenou Kristýnu Plíškovou ve třech setech.

Po dramatické koncovce prvního dějství, kterou Peraová získala 7:5, vstoupila do druhého setu lépe Češka, za stavu 2:0 však byl zápas kvůli zhruba na hodinu a čtvrt přerušen. Po návratu na kurty nejprve Plíšková navýšila náskok na 3:0, jenže poté prohrála čtyři gemy v řadě. Turnajová jednička se ale nepoložila a poté, co srovnala stav na 4:4, získala následně i servis soupeřky a sadu i díky dvěma odvráceným brejkbolům dopodávala.

Třetí set už ale byl opět v režii Američanky, která si bleskově vypracovala náskok tří her. V páté hře manko brejku Plíšková smazala, jenže vzápětí opět ztratila servis, který už po zbytek duelu zpět neuhrála. Sada tak skončila výsledkem 3:6. - Kristýna Plíšková (41.) x Bernarda Peraová (USA, 214.) 5:7, 6:4, 3:6

12:05

KREJČÍKOVÁ POSTUPUJE V BASTADU DO FINÁLE KVALIFIKACE: Barbora Krejčíková dala přednost turnajům WTA, a tak se českých turnajích v Olomouci a Praze nepředstaví. Po vyřazení v prvním kole turnaje v Bukurešti se Krejčíková přesunula do švédského Bastadu, kde v neděli odehrála první kolo kvalifikace. Jedndvacetiletá tenistka svůj zápas zvládla, když ve třech setech porazila Němku Zajaovou. Krejčíková měla impozantní vstup do utkání a v prvním setu nadělila své soupeře kanára. Německá tenistka se však z nepovedeného začátku zápasu oklepala a poslala duel do rozhodující sady. V té však měla navrch Krejčíková, která si zajistila postup do pondělního finále kvalifikace. Její soupeřkou v boji o účast v hlavní soutěži bude Španělka Solerová-Espinosová. - Barbora Krejčíková (138.) x Anna Zajaová (GER, 250.) 6:0, 3:6, 6:4

12:00

GENGEL SI POPRVÉ V HLAVNÍ SOUTĚŽI CHALLENGERU NEZAHRAJE: Marek Gengel si hlavní soutěž pražského challengeru nezahraje. Jednadvacetiletý Čech podlehl ve finále kvalifikace čtvrtému nasazenému Rakušanovi Lennymu Hampelovi ve dvou setech. V tom prvním byl k vidění vyrovnaný tenis, rozhodnout musel až tiebreak. V tom ale Gengel uhrál jen jeden míč. Druhé dějství už mělo jasný průběh, Hampel jej ovládl poměrem 6:1. - Lenny Hampel (AUT, 371.) x Marek Gengel (635.) 7:6(1), 6:1

ERICSSON OPEN, Bastad (ženy, SWE, 250 000 $, antuka)
1. kolo kvalifikace dvouhry
BARBORA KREJČÍKOVÁ (138.) [3] - Anna Zajaová (GER, 250.) 6:0, 3:6, 6:4

Advantage Cars Prague Open by Zenova (muži, CZE, 43 000 EUR + H, antuka)
Lenny Hampel (AUT, 371.) [4] - MAREK GENGEL (635.) 7:6(1), 6:1

Turnaji se podrobně věnujeme v samostatném článku.

ITS CUP, Olomouc (ženy, CZE, 80 000 USD + H, antuka)
KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (41.) [1] - Bernarda Peraová (USA, 217.) 5:7, 6:4, 3:6

ADVANTAGE CARS PRAGUE OPEN (ženy, CZE, 80 000 USD, antuka)
Natalia Vajdová (SVK, 932.) [WC] - GABRIELA PANTŮČKOVÁ (376.) 2:6, 5:7
Sabrina Santamariaová (USA, 486.) - VENDULA ŽOVINCOVÁ (778.) 6:4, 6:1
ANASTASIA ZARYCKÁ (301.) - Katarina Zavacká (UKR, 275.) [7] 6:1, 7:6 (5)
JOHANA MARKOVÁ (-) [WC] - Dea Herdzelasová (BIH, 410.) 6:1, 1:6, 6:3
KATEŘINA VAŇKOVÁ (665.) - Anastasia Deuticová (MDA, 890.) [WC] 6:2, 6:2
Anastasia Pribylová (RUS, 476.) - MICHAELA BAYERLOVÁ (640.) 6:2, 7:6(1)
Jekatěrina Jašinová (RUS, 653.) - TEREZA PROCHÁZKOVÁ (856.) [WC] 6:7(7), 1:6

EMPIRE Futures Trnava (muži, SVK F1, 15 000 USD, antuka)
2. kolo kvalifikace
Pietro Mugelli (ITA) - DAVID MRÁZEK - odloženo na 24.7.
Michal Marko (SVK) [5] - LUKÁŠ DILLENZ 1:2 skreč Dillenz
Gianluca Bergomi (ITA) [2] - ZDENĚK DĚRKAS - odloženo na 24.7.
Andrew Watson (GBR) [3] - MARTIN TŘÍŠKA - odloženo na 24.7.
MAREK ŘEHÁČEK [6] - Alan Nunez Aguilera (MEX) - odloženo na 24.7.
DOMINIK BARTOŇ - ŠTĚPÁN RINKO - odloženo na 24.7.
JIŘÍ VACHTL - ADAM BLECHA - odloženo na 24.7.

*Nedělní program narušil déšť, a tak byly až na jednu výjimku všechny zápasy odloženy na pondělí

Madainitennis Open, St. Polten (muži, AUT F4, 15 000 USD, antuka)
Philip Bachmaier (AUT, 1628.) - YVO PANÁK (1956.) 0:6, 1:6

AIG Ladies Irish Open, Dublin (ženy, IRL, 15 000 USD, koberec)
Monica Robinsonová (USA, -) - LAETITIA PULCHARTOVÁ (-) 6:4, 5:7, 6:4