Denní menu, 4.7.2017: Pětice Čechů prošla ve Wimbledonu přes první kolo, Šafránek postupuje v Marburgu

I v průběhu úterního dne směřovaly zraky českých tenisových fanoušků především do All England Clubu, kde dnes vybojovalo postup všech pět českých tenistů. Naši reprezentanti se však představí i na dalších turnajích po celé Evropě. Václav Šafránek probojoval do dalšího kola na challengeru v Marburgu, naopak Marie Bouzková v Římě prohrála v prvním kole.

14:00

ŠAFRÁNEK VSTOUPIL DO TURNAJE V MARBURGU VÝHROU: Václav Šafránek v německém Marburgu dokázal v úvodním kole porazit Argentince Floriana Coriu 4:6, 7:5, 6:1 a postoupil do osmifinále. Vítězství se ale nerodilo vůbec snadno a Šafránek byl ve druhém setu za stavu 4:5 na pokraji vyřazení. Byl totiž ve ztrátě jednoho brejku a musel na returnu zabojovat o srovnání skóre. Coria měl dokonce mečbol, ale Šafránek se dokázal vzepjat k odporu, hrozbu konce zápasu odvrátit, obrat soupeře o servis a třemi gemy v řadě otočit vývoj sady ve vítězství 7:5. V rozhodujícím třetím setu už měl Šafránek zápas pevně ve svých rukách. - Federico Coria (ARG, 248.) x Václav Šafránek (204.) 6:4, 5:7, 1:6

12:30

PRVNÍ KOLO WIMBLEDONU PŘINESLO V ÚTERÝ POSTUP PĚTICI ČECHŮM: V průběhu druhého hracího dne slavného Wimbledonu zasáhlo do hry hned pět českých tenistů! Svůj vstup do turnaje zvládly Karolína Plíšková, Lucie Šafářová, Denisa Allertová, Tomáš Berdych i Adam Pavlásek!

Wimbledonu se podrobně věnujeme v samostatném článku.

14:30

BOUZKOVÁ V ŘÍMĚ PROHRÁLA: Náročný los vyfasovala na turnaji ITF v Římě Marie Bouzková, která se v prvním kole střetla s domácí Martinou Trevisanovou, s níž prohrála 6:2, 2:6, 3:6. Bouzková sice v utkání vedla 6:2, 2:0, ale devíti prohranými gemy v řadě přišla nejen o druhý set, ale prohrávala 0:3 také v rozhodujícím setu. Sice se jí podařilo stáhnout manko brejku a odpověď našla i na další ztrátu podání z šesté hry, avšak na brejk z osmého gemu už recept nenašla. - Marie Bouzková (201.) x Martina Trevisanová (ITA, 167.) 6:2, 2:6, 3:6

Wimbledon (muži, GBR, 14 840 000 GBP, tráva, 1. kolo dvouhry)
ADAM PAVLÁSEK (136.)
- Ernesto Escobedo (USA, 74.) 6:7 (7), 6:1, 6:3, 6:1
Jeremy Chardy (FRA, 71.) - TOMÁŠ BERDYCH (15.) [11] 3:6, 6:3, 6:7 (4), 4:6

Wimbledon (ženy, GBR, 14 840 000 GBP, tráva, 1. kolo dvouhry)
DENISA ALLERTOVÁ (107.)
- Risa Ozakiová (JPN, 77.) 7:6 (5), 2:6, 6:3
KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (3.) [3] - Jevgenija Rodinovová (80.) 6:1, 6:4
Océane Dodinová (FRA, 49.) - LUCIE ŠAFÁŘOVÁ (34.) [32] 2:6, 2:6

Challenger tour

Marburg Open (muži, GER, 43 000 EUR, antuka, 1. kolo dvouhry)
Federico Coria (ARG, 248.) - VÁCLAV ŠAFRÁNEK (204.) 6:4, 5:7, 1:6

Guzzini challenger, Recanati (muži, ITA, 43 000 EUR, tvrdý povrch, 1. kolo dvouhry)
Salvatore Caruso (ITA, 200.) [7] - PETR MICHNEV (240.) 7:6 (5), 6:2

Rieter Open Ústí nad Orlicí (muži, CZE, 15 000 USD, antuka)

Thomas Statzberger (AUT, 653.) [8] - JAN HERNYCH (920.) 2:6, 4:6
LUKÁŠ VEJVARA (1453.) [WC] - Andrej Kapas (POL, 462.) [6] 6:4, 7:5
Christian Hirschmüller (GER, 797.) - ONDŘEJ KRSTEV (1181.) [Q] 3:6, 6:7 (3)

FROMMEL, MRÁZEK [WC] - GENGEL, VOCEL [2] 1:6, 1:6

Více se turnaji v Ústí nad Orlicí věnujeme v samostatném článku.

Tiro a Volo Tournament, Řím (ženy, ITA, 60 000 USD, antuka, 1. kolo dvouhry)
MARIE BOUZKOVÁ (201.) - Martina Trevisanová (ITA, 167.) 6:2, 2:6, 3:6

Tennis International, Darmstadt Germany (ženy, GER, 25 000 USD, antuka, 1. kolo dvouhry)

VENDULA ŽOVINCOVÁ (598.) – TEREZA SMITKOVÁ (160.) [2] 3:6, 3:6
Jana Siziková (RUS, 503.) - PETRA KREJSOVÁ (228.) [8] 4:6, 6:4, 2:6
ANASTASIJA ZARYCKÁ (395.) - Andrei Laurová-Ioanová (ROU, 384.) 3:6, 6:3, 7:5

Bekkerová, Serbanová (RUS/ROU) - BAYERLOVÁ, MACHALOVÁ  6:3, 7:6 (7)

Driekleur Challenger Zeeland (ženy, NED, 25 000 USD, antuka, 1. kolo dvouhry)
Karin Kennelová (SUI, 586.) - KAROLÍNA MUCHOVÁ (275.) [8] 3:6, 5:7

Telavi Open (muži, GEO, 15 000 USD, antuka, 1. kolo dvouhry)
Kirill Kivatcev (RUS, 1085.) - MICHAL SCHMID (668.) [2] 6:7 (6), 4:6