Denní menu, 9.6. 2017: Allertová končí v Marseille ve čtvrtfinále. Šafářová si zahraje finále Roland Garros

Denisa Allertová ve francouzském Marseille končí svou pouť ve čtvrtfinále, v němž nasazená dvojka nestačila na turnajovou osmičku Dalmu Galfiovou z Maďarska, s níž prohrála 3:6, 1:6. V Paříži dnes celkem tři české tenistky bojovaly o postup do finále čtyřhry. Nakonec uspěla jen Lucie Šafářová, která spolu s Bethanii Mattekovou-Sandsovou porazila třetí nasazený pár Hingisová, Čan 6:4, 6:2.

13:00

VESELÝ SI V PROSTĚJOVĚ POČTVRTÉ ZAHRAJE O TITUL : Bez ztráty setu pronikl Jiří Veselý už do finále UniCredit Czech Open, na kterém si v uplynulých čtyřech letech zahrál finále už třikrát a svou účast přetavil ve dva zisky titulu. Své čtvrté prostějovské finále dnes vybojoval v duelu s Američanem Tennysem Sandgrenem, kterému nedal šanci a porazil jej přesvědčivě 6:2, 6:2. Český tenista za celý zápas nečelil ani jednomu brejkbolu. V zítřejším finále pak Veselý narazí na vítěze zápasu mezi Švédem Markusem Erikssonem (476.) a Argentincem Federico Delbonisem (139.). – Tennys Sandgren (USA, 113.) x Jiří Veselý (57.) - 2:6, 2:6

Turnaji UniCredit Czech Open 2017 se podrobně věnujeme v samostatném článku.

14:00

ŠAFÁŘOVÁ S MATTEKOVOU-SANDSOVOU SI V PAŘÍŽI ZAHRAJÍ FINÁLE: Hlavní pozornost českých fanoušků směřuje k zápasům ženské čtyřhry. Lucie Šafářová s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou vybojovaly druhé společné finále na Roland Garros, když porazily pár Hingisová, Čan 6:4, 6:3. Naopak Lucie Hradecká s Kateřinou Siniakovou se s antukovým grandslamem loučí. Po vyrovnaném průběhu nakonec podlehly australskému páru Ashleigh Bartyová, Casey Dellacquaová 5:7, 6:4, 3:6.

Dění na Roland Garros se podrobně věnujeme v samostatném článku.

11:30

ALLERTOVÁ KONČÍ VE ČTVRTFINÁLE: Po dvou výhrách Denisa Allertová nedokázala navázat na své výkony ve čtvrtfinálovém souboji s Maďarkou Dalmou Galfiovou, s níž za pouhých 63 minut prohrála 3:6, 1:6. Nasazená dvojka turnaje nevstoupila vůbec dobře už do prvního gemu, v němž přišla o podání. Své zaváhání sice vzápětí napravila a srovnala na 1:1, ale to byl jediný úspěšný brejkbol, který za celý zápas proměnila. Od stavu 3:2 v prvním setu prohrála 5 gemů v řadě, a ač na začátku druhé sady srovnala při svém servisu na 1:1, následovalo dalších 5 prohraných gemů. – Dalma Galfiová (HUN, 154.) - Denisa Allertová (104.) 6:3, 6:1

French Open (32 017 500 EUR, antuka)
Semifinále ženské čtyřhry
Bartyová, Dellacquaová (AUS) - HRADECKÁ, SINIAKOVÁ 7:5, 4:6, 6:3
Matteková-Sandsová (USA), ŠAFÁŘOVÁ - J. Čan (TPE), Hingisová (SUI) 6:4, 6:2
Semifinále čtyřhry juniorů
Rodionov (AUT), VRBENSKÝ - Kirkov, Thomas (USA) 3:6, 6:2, 8:10

Více se Roland Garros věnujeme v samostatném článku.

UniCredit Czech Open, Prostějov (muži, 127 000 EUR, antuka)
JIŘÍ VESELÝ (57.) - Tennys Sandgren (USA, 113.) 6:2, 6:2
JEBAVÝ, Podlipnik-Castillo (CHI) - Duran, Molteni (ARG) 6:7 (5), 7:6 (5), 6:10

Podrobně se turnaji v Prostějově věnujeme v tomto článku.

Open Féminin de Marseille Trophée les Terrasses du Port (ženy, 100 000 USD, antuka)
Dalma Galfiová (HUN, 154.) - DENISA ALLERTOVÁ (104.) 6:3, 6:1

Aegon Surbiton Trophy (ženy, 100 000 USD, tráva)
KAROLÍNA MUCHOVÁ (275.) - Harriet Dartová (GBR, 299.) 0:6, 2:6

Macha Lake Open, Staré Splavy (ženy, 25 000 USD, antuka, 2. kolo dvouhry)
Anna-Karolína Schmiedlová (SVK, 250.) - ANASTASIJA ZARYCKÁ (393.) 6:4, 6:3
Suková (USA), VAŇKOVÁ - T. Mordergerová, Y. Mordergerová (GER) 7:6(4), 3:6, 4:10
Andreiová (ROU), ZARYCKÁ - Ozgenová (TUR), Vrljičová (CRO) 6:3, 6:3

Podrobně se turnaji ve Starých Splavech věnujeme v tomto článku.

FIGUEIRA DA FOZ LADIES OPEN 2017 (ženy, 25 000 USD, tvrdý povrch)
Bentesová de Oliveirová Pintová (POR), ŠVECOVÁ - Aksuová (TUR), Serbanová (ROU) 2:6, 2:6