Během tenisové výměny by se mělo čekat vždy na dopad míčku. Nepsané pravidlo, které platí zejména u viditelně vyhozených míčků, trochu podcenil sběrač míčků v utkání mezi Keiem Nišikorim a Thanasi Kokkinakisem, když předčasně hodil míček servírujícímu Japonci, přičemž výměna nadále pokračovala.

Míček totiž dopadl na Kokkinakisovu stranu do kurtu a Australan mohl výměnu zakončit vítězným úderem. Za stavu 1:1 v prvním setu se tak dostal k výhodě a brejkbolu. Výměna se měla opakovat, což se Nišikori pokusil na umpirovém rozhodčím vymoci, avšak sudí situaci neviděl a fiftýn pro Kokkinakise uznal.

Kokkinakis nakonec skutečně přetavil třetí gem na returnu v zisk soupeřova podání a dopodával úvodní set k vítězství 6:4. Ve zbytku duelu však prohrál 1:6, 4:6, 4:6 a Nišikori se tak může zpětně celému incidentu už jen smát.