Denní menu, 24.5. 2017: Berdych postupuje v Lyonu do čtvrtfinále, Krejčíková je po skreči soupeřky ve čtvrtfinále

Francouzský Lyon se stal místem finální přípravy Tomáše Berdycha před antukovým vrcholem sezony v Paříži. Třetí nasazený vstoupil do turnaje vítězně, když porazil Korejce Čonga ve dvou setech. Barbora Krejčíková odehrála v souboji s Laurou Siegemundovou dlouhou a dramatickou bitvu, která skončila nešťastným zraněním německé tenistky, jež musela být z dvorce odnesena na nosítkách.

08:30

JALOVIEC MŮŽE V ŠYMKENTU PŘEKVAPIT DOMÁCÍHO FAVORITA: Teprve podruhé v této sezoně se Marek Jaloviec dostal do druhého kola na Challenger Tour, do premiérového čtvrtfinále se však nepodívá. S turnajem v kazašském Šymkentu se loučí v osmifinále, v němž nestačil na domácího Alexandra Nedovjesova. Se čtvrtým nasazeným hráčem prohrál za necelou hodinu a půl 3:6, 3:6, když během zápasu nevyužil ani jeden ze sedmi brejkbolů. – Marek Jaloviec (287.) - Alexandr Nedovjesov (KAZ, 229.) 3:6, 3:6

18:00

BERDYCH JE PO VÝHŘE NAD ČONGEM VE ČTVRTFINÁLE: Česká jednička Tomáš Berdych si jako generálku před French Open zvolil antukový turnaj ve francouzském Lyonu, kde plní roli třetího nasazeného. Úvodní zápas na tomto podniku Berdych zvládl! Korejce Čong Hjona porazil po setech 6:3 a 7:5 a postupuje do čtvrtfinále. Český tenista se ve druhém setu dostal do nepříjemné situaci, kdy prohrával již 1:3, avšak dokázal skóre otočit. Berdycha čeká v další fázi turnaje Gilles Simon, se kterým má světová čtrnáctka zápornou bilanci 6-7. – Tomáš Berdych (14.) - Čong Hjon (KOR, 68.) 6:3, 7:5

11:00

KREJČÍKOVÁ POSTOUPILA PO ZRANĚNÍ SOUPEŘKY DO ČTVRTFINÁLE: Barbora Krejčíková, jež se úspěšně kvalifikovala na turnaj v Norimberku, v prvním kole zvládla zápas s Rumunkou Cadantuovou, jež jí prakticky za rozhodnutého stavu skrečovala zápas a po dlouhém roce slavila výhru na turnaji WTA. Ve druhém kole předváděla Češka v utkání s Němkou Laurou Siegemundovou dramatickou bitvu, která nakonec skončila tak, jak by si žádný tenista nepřál. Ve druhém setu za stavu 4:6, 5:5 po dvou hodinách a 37 minutách si čtvrtá nasazená Siegemundová poranila vazy a utkání musela skrečovat. Krejčíková tak postoupila do čtvrtfinále německého turnaje WTA, zatímco Siegemundová s největší pravděpodobností přijde o blížící se Roland Garros. – Barbora Krejčíková (254.) - Laura Siegemundová (GER, 32.) 4:6, 5:5 skreč Siegemundová

French Open (muži + ženy, 32 017 500 EUR, antuka,  kvalifikace)
French Open podrobně sledujeme v samostatném článku

Open Parc Auvergne-Rhône-Alpes Lyon (muži, 482 060 EUR, antuka)
TOMÁŠ BERDYCH (14.) - Čong Hjon (KOR, 68.) 6:3, 7:5

Nürnberger Versicherungs Cup 2017, Norimberk (ženy, 250 000 USD, antuka)
BARBORA KREJČÍKOVÁ (254.) - Laura Siegemundová (GER, 32.) 4:6, 5:5 skreč Siegemundová

Shymkent Challenger, Šymkent (muži, 50 000 USD, antuka)
MAREK JALOVIEC (287.) - Alexandr Nedovjesov (KAZ, 229.) 3:6, 3:6

CZE F2, Most (muži, 15 000 USD, antuka)
Futures v Mostě podrobně sledujeme v samostatném článku

XIXO Open Balatonalmadi (muži, HUN F3, 15 000 USD, antuka)
Santiago Alvarez (ARG, -) - DAVID POLJAK (703.) 4:6, 3:6
Viktor Filipenko (HUN, 824.) - PETR HÁJEK (996.) 3:6, 6:7 (7)

ITF Santarém Ladies Open 1 (ženy, POR, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Marzalová Martinezová (ESP), Wernerová (GER) - KILNAROVÁ, Zelevová (RUS) 2:6, 6:1, 7:10