Futures v Mostě: Bolardt, Duda a Süč si zahrají hlavní soutěž, Paroulek, Trefný a Reček ve finále kvalifikace neuspěli

- Petr Šístek

Pondělní program patnáctitisícového turnaje futures v Mostě zahrnoval finálová utkání kvalifikace. V nich se postupně představilo sedm domácích tenistů. Antonín Bolardt v českém souboji přehrál Jana Zedníka, Dominik Süč proti Tomáši Liškovi ztratil jen tři gemy, postupuje i Filip Duda. Tadeáš Paroulek nedokázal vyzrát na Adriana Oberta, který minulý týden v Praze dokázal vyřadit nasazenou jedničku Jana Šátrala. Brány hlavní soutěže zůstaly zavřené i pro na divokou kartu startujícího Martina Trefného.

Paroulek si v Mostě hlavní soutěž nezahraje

Tadeáš Paroulek ve finálovém kole kvalifikace nestačil na Adriana Oberta, kterému podlehl po setech 5:7 a 6:7(3). Český tenista v úvodním setu nevyužil vedení 3:0 a 4:2 a kvůli nezvládnuté koncovce o první sadu přišel. Ve druhém dějství měl zpočátku navrch znovu Paroulek, avšak za stavu 5:3 nedokázal set dopodávat a následně si dokonce znovu prohrál servis. Na nenadálý zvrat ale ještě dokázal zareagovat a vynutil si tiebreak, který ale Obert, který minulý týden v Praze vyřadil nasazenou jedničku Jana Šátrala, ovládl poměrem 7:3.

Bolardt v českém souboji přehrál Zedníka

Antonín Bolardt ve finálovém kole kvalifikace na turnaji futures v Mostě přehrál Jana Zedníka po setech 6:3 a 6:2. V utkání jako první o svůj servis hned v úvodním gemu Zedník, který ale následně dvěma brejky dokázal otočit na 3:1. Poté se ovšem iniciativy na kurtu chopil opět Bolardt, jenž ziskem pěti gemů v řadě ovládl první set. Do druhého dějství opět vstoupil lépe Zedník, který ovšem ani tentokrát vedení 2:1 udržet. Bolardt znovu zvítězil v pěti po sobě jdoucích gemech a zahraje si tak v Mostě hlavní soutěž.

Süč povolil Liškovi jen tři gemy

Dominik Süč ve finálovém kole kvalifikace přehrál Slováka Tomáše Lišku po setech 6:2 a 6:1. Český tenista si v úvodu zápasu rychle vypracoval vedení 4:0, a přestože Liška dokázal snížit na 2:4, tak následně dovedl set do vítězného konce. Ve druhém dějství Süč po ztrátě podání získal pět gemů v řadě a vybojoval si tak místo v hlavní soutěži.

Duda ve finále kvalifikace nedal šanci Alcademu

Filip Duda ve finálovém kole kvalifikace na turnaji futures v Mostě přehrál Juana Ignacia Alcadeho po výsledku 6:2 a 6:1. Argentinský tenista si v úvodní sadě ani jednou nedokázal uhrát svůj servis, ale dvakrát brejkl svého soupeře. ve druhém dějství zaznamenal Alcade čestný úspěch pouze za stavu 0:3 a Duda, který následně bez potíží dovedl utkání do vítězného konce, se tak může radovat z postupu do hlavní soutěže.

Trefný na Puodzionase nestačil

Na divokou kartu startující Martin Trefný ve finálovém kole kvalifikace na turnaji futures v Mostě nestačil na Scotta Puodzionase, kterému podlehl po setech 2:6 a 3:6. Australský tenista v úvodním setu zaznamenal důležitý brejk ve čtvrtém gemu a sadu nakonec na returnu i ukončil. Trefný sice druhé dějství zahájil brejkem a vedl 2:0, o výhodu ale vzápětí přišel a jeho soupeř dokázal set otočit a na mosteckém turnaji si tak zahraje v hlavní soutěži.

Reček končí před branami hlavní soutěže

Dominik Reček měl utkání proti Patricku Mayerovi z Německa skvěle rozehrané a byl blízko postupu do hlavní soutěže. Dvaadvcetiletý tenista vedl 6:0, 6:5 a mířil na servis. Situaci však nezvládl, druhou sadu ztratil v tiebreaku a v rozhodujícím setu neuspěl. Český tenista se tak ani v Mostě do hlavní soutěže neprodral, ačkoliv byl velmi blízko.

ANTONÍN BOLARDT - JAN ZEDNÍK 6:3, 6:2
Adrian Obert (GER) - TADEÁŠ PAROULEK 7:5, 7:6(3)

DOMINIK KELLOVSKÝ [8] - MATĚJ VOCEL
Eduardo Dischinger (BRA) - Piotr Matuszewski (POL)
JAN PLEVA [WC] - Gregorz Panfil (POL)
Johannes Härteis (GER) - Niels Lootsma (NED) [2]

Los hlavní soutěže čtyřhry

KELLOVSKÝ, Panfil (POL)[1] - volný los
BOLARDT, VRBENSKÝ - DUDA, Lazarov (BUL)
STANĚK, Dischinger (BRA)[3] - Sudzum, van Nieuwenhove (oba NED)
Randpere, Tamm (oba EST) - Groen, Lootsma (obe NED)
FROMMEL, POLÁNKA - Lang, Mayer P. (oba GER)
JEDLIČKA, LANGMAJER - Drzewiecki, Walkow (oba POL)[4]
PÁNÍK, PLEVA - Haerteis, Woerner (oba GER)
Nolan, Puodzinuas (oba AUS) - VOCEL, PAPÍK [2]

Futures Most den po dni:

Sobota 20.5.:

Futures v Mostě: Do druhého kola kvalifikace prošlo devět Čechů

Neděle 21.5.:

Futures Most: O třetí kolo kvalifikace usilovalo třináct Čechů, uspělo sedm statečných