Empire Slovak Open 2017: Vondroušová je ve finále! Nadělila kanára, pak jí soupeřka vzdala. Voráčová titul nezískala

Souboj šesté nasazené Markéty Vondroušové a třetí nasazené Jekatěriny Alexandrovové byl hlavním tahákem sobotního programu na trnavském turnaji Empire Slovak Open, avšak zápas skončil už po 29 minutách. Za stavu 6:0, 2:1 pro Vondroušovou Ruska utkání skrečovala.

Semifinále trnavského turnaje proti sobě svedl dvě hráčky, které se velmi dobře znají i z okruhu. Mezi Vondroušovou a Alexandrovovou se bude jednat o třetí vzájemný duel a zatímco v roce 2015 na antuce v Přerově zvítězila Vondroušová, letos v semifinále halového turnaje v Croissy-Beaubourgu zvítězila Alexandrovová ve dvou setech.

Favoritkou zápasu byla Vondroušová, vítězka turnaje WTA v Bielu, která září i na Slovensku, kde ještě neztratila ani set. A Alexandrovovou doslova rozcupovala. První set ovládla bez větších komplikací 6:0 a poté, co ve druhém dějství Ruska uhrála svůj první gem, si Vondroušová podržela servis a znovu sebrala soupeřce podání. V tu chvíli Alexandrovová utkání po odehraných 29 minutách vzdala kvůli problémům s ramenem a Markéta postoupila do finále.

V něm se utká s pátou nasazenou Veronicou Cepedeovou Roygovou, která v druhém semifinále udolala Anastasii Potapovovou po setech 6:2, 6:7 (4), 7:5 po téměř dvou a půl hodinách. Favoritka přitom musela odvracet nepříznivý vývoj třetí sady, když s Ruskou prohrávala 4:5 a byla na returnu. Dokázala se ale do hry vrátit, srovnala na 5:5, odvrátila vyřazení z turnaje a duel zakončila třemi gemy v řadě.

Voráčová titul z Trnavy neodveze

Do finále čtyřhry prošla na Empire Slovak Open Renata Voráčová, jež během své cesty na Slovensku hrála společně s Tchajwankou Čchiou-jung Čchuang. Ve finálovém duelu narazily na čtvrté nasazené Britky Heather Watsonovou a Naomi Broadyovou, které v utkání dominovaly a zvítězily 6:3, 6:2.

V prvním setu vedly Britky už 5:2, ale doservírovat za tohoto stavu nedokázaly, avšak v devátém gemu potřetí v úvodním dějství obraly Voráčovou s Čchuang o servis. Ve druhém setu pak česko-tchajwanský pár prohrál od stavu 2:2 čtyři gemy v řadě.

Veronica Cepedeová Roygová (PAR) - Anastasia Potapovová (RUS) 6:2, 6:7 (4), 7:5
MARKÉTA VONDROUŠOVÁ - Jekatěrina Alexandrovová (RUS) 6:0, 2:1 skreč Alexandrovová

Čchuang (TPE), VORÁČOVÁ - Broadyová, Watsonová (GBR) 3:6, 2:6

Empire Slovak Open den po dni:

Pátek 19.5.:

Empire Slovak Open 2017: Vondroušová smetla nasazenou jedničku, Voráčovou postoupila do finále čtyřhry

Čtvrtek 18.5.:

Empire Slovak Open 2017: Voráčová postupuje do semifinále čtyřhry

Středa 17.5.:

Empire Slovak Open 2017: Vondroušová pomstila Martincovou a prošla do čtvrtfinále

Úterý 16.5.:

Empire Slovak Open 2017: Martincová s van Uytvanckovou schytala kanára, Kilnarová padla s turnajovou jedničkou

Je to moje noční můra, řekla Martincová o van Uytvanckové

Češtinu trénuji s holkama na turnajích, směje se Čechoameričanka Nicole Melicharová

Pondělí 15. 5.:

Empire Slovak Open 2017: Vondroušová ztratila na úvod jediný gem, Kilnarová si vybojovala účast v hlavní soutěži

Neděle 14. 5.:

Empire Slovak Open 2017: Kilnarová prošla do finále kvalifikace, Hradecká ve druhém setu vzdala