Denní menu, 19.5.2017: Karolína Plíšková prohrála v Římě ve čtvrtfinále

- Jan Havlovic

Karolína Plíšková měla v pátek možnost překonat další milník ve své kariéře! V případě vítězství nad Ukrajinkou Svitolinovou se česká tenisová jednička mohla poprvé ve své kariéře posunout na post světové dvojky. Tento důležitý zápas však nezvládla, když neuhrála ani set. V Římě se hrál také čtvrtfinálový duel ve čtyřhře, ve kterém Andrea Hlaváčková vyzrála nad Kateřinou Siniakovou. Svůj deblový zápas nezvládly Barbora Krejčíková společně s Čcheng, které uhrály pět gemů.

NA ROZJEZD

13:00

HLAVÁČKOVÁ VE ČTYŘHŘE USPĚLA NAD SINIAKOVOU: Andrea Hlaváčková s Tímeou Babosovou na turnaji v Římě pokračují na vítězné vlně, kterou nepřekazila ani Bonderenková se Siniakovou. Čtvrtý nejvýše nasazený pár na turnaji sice proti česko-ukrajinské dvojici prohrál i díky dvěma ztraceným podáním první set v poměru 3:6, druhý však ovládl jednoznačně 6:1. V závěrečném super tie-breaku sice favorizovaná dvojice prohrála při vlastních podáních tři míčky, i přesto však toto dějství ovládla hladce 10:4. V boji o finále narazí česko-maďarský debl na vítězky duelu Erraniová, Trevisanová x Mirzaová, Švedovová – Hlaváčková, Babosová (HUN) x Bondarenková (UKR), Siniaková Krejčíková - 3:6 6:1 10:4

HLAVNÍ CHOD

16:30

PLIŠKOVÁ SE SVĚTOVOU DVOJKOU NESTANE: Karolína Plíšková v Římě hrála o možnost posunu na druhé místo světového žebříčku, kam mohla proniknout poprvé v kariéře. V důležitém utkání však uspět nedokázala, když proti Svitolinové prohrála 2:6 6:7. Ve druhém setu měla Plíšková možnost na zvrat, když vedla 5:3 a za stavu 5:4 šla podávat, v desáté hře si však o vlastní podání přišla. Šance pro Češku přišly ještě v tie-breaku stejné sady, když měla tři setboly a jeden z nich při vlastním podání. Ani v této chvíli pětadvacetiletá hráčka své šance neproměnila a s turnajem se tak rozloučila ve čtvrtfinále – Elina Svitolinová (UKR) x Karolína Plíšková - 6:2 7:6 (9)

A KDO NEMÁ DOST...

17:00

KREJČÍKOVÁ NEUSPĚLA S OLYMPIJSKÝMI VÍTĚZKAMI: Barbora Krejčíková se pro turnaj v Římě dala dohromady s Číňankou Čcheng a tahle spolupráce fungovala do čtvrtfinále na jedničku. Česko-čínský pár ovšem v boji o semifinále vyzval dvojici Makarovová, Vesninová, které sice vzal dvakrát v zápase podání, přesto s favoritkami duely prohrál jednoznačně 3:6 2:6. – Makarovová, Vesninová (obě RUS) x  Krejčíková, Čcheng (CHN) - 6:3 6:2

Internazionali BNL d'Italia, Řím (ženy, 3 076 495 EUR, antuka)