Denní menu, 20.4.2017: Berdych v osmifinále Masters v Monte Carlu nestačil na Čiliče, Kolář postoupil do semifinále

- Petr Šístek

Tomáš Berdych se s turnajem Masters v Monte Carlu loučí v osmifinále, když nestačil na Marina Čiliče, který nad ním vyhrál druhý vzájemný zápas v řadě. Zdeněk Kolář i přes nepovedený vstup do zápasu dokázal v Šymkentu udolat Alexandra Žurbina a zahraje si semifinále. Marie Bouzková si v osmifinále podniku ve švýcarském Chiassu hladce poradila s Bulharkou Najdenovovou, oproti tomu Jesika Malečková byla nucena skrečovat utkání s Kathinkou von Deichmannovou.

6:00

KOLÁŘ OTOČIL DUEL SE ŽURBINEM A POSTOUPIL DO SEMIFINÁLE: Zdeněk Kolář ve čtvrtfinále turnaje kategorie futures v kazašském Šymkentu přehrál sedmého nasazeného Alexandra Žurbina (560.) po setech 2:6, 6:4, 6:3 a postoupil do semifinále, v němž se utká s Mariem Vilellou-Martinezem, kterému minulý týden podlehl ve finále. Český tenista do čtvrtfinálového utkání vstoupil velmi špatně, brzy prohrával 0:5 a první set již zvrátit nedokázal. Díky brejku v desáté hře druhé sady si ale vynutil rozhodující dějství, které dokázal otočit ze stavu 0:1 na 4:1 a získaný náskok již udržel. Kolář také těžil z velmi dobré úspěšnosti proměňování brejkbolů– Zdeněk Kolář x Alexander Žurbin (RUS) 2:6, 6:4, 6:3

11:00

BERDYCH V MONTE CARLU NESTAČIL NA ČILIČE: Tomáš Berdych mohl na druhém turnaji v řadě postoupit do čtvrtfinále, avšak nyní byl na Masters v Monte Carlu nad jeho síly pátý nasazený Marin Čilič. Český tenista s častým soupeřem disponoval pozitivní bilancí šesti výher ku pěti porážkám, avšak tentokrát přišel o svůj servis hned na úvod zápasu a první set nakonec hladce prohrál. Ve druhé sadě držel se soupeřem krok až do stavu 4:4, kdy o podání opět přišel, ale vzápětí dokázal zaznamenat rebreak a set dovedl do tiebreaku. V něm ale již nezískal ani jeden míček a s turnajem se loučí po prohře 2:6 a 6:7(0). – Tomáš Berdych x Marin Čilič (CRO) 2:6, 6:7(0)

10:30

BOUZKOVÁ HLADCE PŘEHRÁLA NAJDENOVOVOU: Marie Bouzková po úspěšném zvládnutí kvalifikace na turnaji WTA v Bielu nadále hraje ve Švýcarsku, kde nyní zápolí na antukovém podniku ITF s dotací 25 tisíc amerických dolarů v Chiassu. V úvodním kole nadělila domácí Kungové dokonce kanára a nyní se v osmifinále střetla s Bulharkou Najdenovovou, jež na úvod zvládla náročný souboj s Lotyškou Marcinkevicovou. Bouzková měla utkání po celou dobu ve svých rukou, její zápas mírně zdramatizovala pouze za stavu 1:4 ve druhé sadě, kdy zaznamenala svůj jediný brejk. Oproti tomu Češka získala podání soupeřky hned pětkrát z devíti příležitostí a může se radovat z výhry dvakrát 6:2 a postupu do čtvrtfinále. – Marie Bouzková x Aleksandrina Najdenovová (BUL) 6:2, 6:2

ATP / WTA

Monte-Carlo Rolex Masters (muži, 4 273 775 EUR, antuka, osmifinále dvouhry)

TOMÁŠ BERDYCH (12.)[9] - Marin Čilič (CRO, 8.)[5] 2:6, 6:7(0)

ITF / FUTURES

ITF Women's Circuit Chiasso (ženy, 25 000 USD, antuka)

MARIE BOUZKOVÁ (220.)[8] - Aleksandrina Najdenovová (BUL, 256.) 6:2, 6:2
JESIKA MALEČKOVÁ (232.) - Kathinka von Deichmannová (LIE, 240.) 0:6, 1:4, skreč Malečková

KRAMPEROVÁ, Van der Hoeková (NED)[4] - Ganzová, Wallertová (obě SUI) 6:4, 6:1

Šymkent Open, Kazachstán (muži, KAZ F4, 15 000 USD, antuka)

ZDENĚK KOLÁŘ (241.)[1]  - Alexander Žurbin (RUS, 560.)[7] 2:6, 6:4, 6:3

KOLÁŘ, Serdarušič (CRO)[1] - Bjelinskij (UKR), Vasilenko (RUS) 6:4, 6:3

Egypt Men's Futures, Šarm aš-Šajch (muži, EGY F14, 15 000 USD, tvrdý povrch)

MICHAL KONEČNÝ (356.)[2] - August Holmgren (DEN, 1500.)[Q] 6:7(3), 6:7(1)

KONEČNÝ, DUDA - van der Linden (NED), von Massow (GER)[2] 3:6, 7:6(10), 10:12