Denní menu, 30.3.2017: Plíšková do finále v Miami neprošla, Berdych nevyužil dva mečboly proti Federerovi

- Petr Šístek

Karolína Plíšková se v Miami do finále neprobojovala. Česká tenistka sice vyhrála proti Caroline Wozniacké první sadu, v dalších dvou setech ovšem na Dánku jednoznačně nestačila. Tomáš Berdych byl na druhém Masters v letošním roce blízko úspěchu, když měl v tie-breaku třetího setu proti Federerovi dva mečboly. Markéta Vondroušová uspěla i ve čtvrtfinále podniku ITF ve francouzském Croissy-Beaubourgu, v němž porazila čtvrtou nasazenou, Katerynu Kozlovovou.

13:00

VONDROUŠOVÁ SI ZAHRAJE O FINÁLE: Markéta Vondroušová se na francouzském podniku ITF po postupu z kvalifikace prezentuje famózními výkony, které jí vynesly již do semifinále. V něm jí čekala 113. tenistka světa Kateryna Kozlovova, proti které vyhrála 6:2 7:5, díky čemuž zvládla šestý vítězný zápas v řadě. O finále zabojuje mladá Češka s Alexandrovou, které patří 93. místo. – Markéta Vondroušová x Kateryna Kozlovová (UKR) 6:2 7:5

19:00

PLÍŠKOVÁ S WOZNIACKOU NEUSPĚLA: Karolína Plíšková stejně jako Caroline Wozniacká zvládla cestu do semifinále na prestižním turnaji v Miami s velkým přehledem a obě tenistky postoupily do bitvy o finále bez ztráty setu. Do něj vstoupila lépe Plíšková, která úvodní sadu vyhrála 7:5. V následujících dvou setech ovšem její soupeřka dokázala na Češku jednoznačně vyzrát, když obě sady shodně vyhrála v poměru 6:1. Dánka si na zdejším podniku zahraje o první titul v kariéře.  Karolína Plíšková x Caroline Wozniacká (DEN) 7:5 1:6 1:6

21:00

BERDYCH PROMARNIL DVA MEČBOLY: Vítězství bylo tak blízko. Tomáš Berdych si ve čtvrtfinálovém duelu proti Rogeru Federerovi vypracoval v tie-breaku třetího dějství dva mečboly, přesto na Švýcara nedokázal po setech 2:6 6:5 6:7 vyzrát. Federer po osmnáctém vítězstvím na českým tenistou narazí v semifinále na vítěze duelu Kyrgios/Zverev. – Tomáš Berdych x Roger Federer (SUI) 2:6 6:4 6:7 (6)

Miami Open presented by Itaú (ženy, 6 993 450 USD, tvrdý povrch, čtvrtfinále dvouhry)