Denni menu, 18.3. 2017: Plíšková prohrála bitvu s Kuzněcovovou, Hradecká se Siniakovou na titul nedosáhly

Karolína Plíšková na turnaji v Indian Wells prošla až do semifinále, kde se do její cesty postavila zkušená Ruska Světlana Kuzněcovová. Bitva o postup do finále, která se na centrálním dvorci strhla, byla nervydrásající a přinesla dva tiebreaky, které vyzněly lépe pro osmou hráčku světa, jež Plíškovou do třetího letošního finále nepustila. Český deblový pár Lucie Hradecká a Kateřina Siniaková se ve finálovém utkání proti Čan a Hingisové dostaly v prvním setu dokonce k setbolům, ale nakonec musely překousnout porážku 6:7, 2:6.

19:00

WAWRINKA V INDIAN WELLS POPRVÉ VE FINÁLE: Třetí hráč světa Stan Wawrinka se poprvé v kariéře probojoval v Indian Wells do finále, když v souboji se Španělem Pablem Carrenou-Bustem nenechal nikoho na pochybách o tom, kdo v utkání tahá za kratší konec provazu. Carreno-Busta se za celý zápas nedostal k jedinému brejkbolu a Wawrinka postoupil po hladké výhře 6:3, 6:2. – Stan Wawrinka (SUI, 3.) - Pablo Carreno-Busta (ESP, 23.) 6:3, 6:2

20:00

PLÍŠKOVÁ PADLA S KUZNĚCOVOVOU: O své třetí letošní finále bojovala v Indian Wells Karolína Plíšková, která narazila na ruskou tenistku Světlanu Kuzněcovovou, s níž měla před utkáním vyrovnanou bilanci 1:1. V duelu plném brejků se Plíšková sice dostala ze ztráty dvou podání v prvním setu, ale v rozhodujícím tiebreaku prohrála, stejně jako ve druhé sadě, v níž naopak začala ona ziskem soupeřčina servisu, ale duel prohrála v rozhodující zkrácené hře. Bezmála dvouhodinové klání Plíšková prohrála dvakrát 6:7. Karolína Plíšková (3.) - Světlana Kuzněcovová (RUS, 8.), vzájemné zápasy 1-1.

20:00

FEDERER PŘEKVAPENÍ NEPŘIPUSTIL: Jasným favoritem v utkání s domácím Jackem Sockem byl švýcarský tenista Roger Federer, který sice v cestě za vítězstvím musel absolvovat dramatický tiebreak v druhé sadě utkání, ale to byly jediné komplikace, které v duelu povolil. Sockovi nedovolil zahrát si jediný brejkbol, sám po dominantním výkonu v první sadě bez větších obtíží druhé dějství odservíroval, a ač se mu na returnu nepodařilo prolomit podání soupeře, postup do finále si vzít nenechal.. Roger Federer (SUI, 10.) - Jack Sock (USA, 18.) 6:1, 7:6 (4)

23:59

HRADECKÁ SE SINIAKOVOU TITUL NEZÍSKALY: O svůj první titul bojovaly Lucie Hradecká a Kateřina Siniaková v pořadí druhém letošním finále, ale ani tentokrát se svého premiérového triumfu nedočkaly. V souboji s tchajwansko-švýcarským párem Čan, Hingisová nedokázaly využít doře rozehrané první sady, v níž měly dokonce dva setboly a po prohře v tiebreaku se pomyslně zlomil chléb utkání. Česká dvojice prohrála 6:7, 2:6.. – Lucie Hradecká, Kateřina Siniaková - Jung-žan Čan (TPE), Martina Hingisová (SUI) 6:7(4), 2:6

Na svůj druhý double útočila v italském Solarinu Petra Krejsová, která ve finále plnila roli mírné favoritky proti Rusce Paiginové a také dokázala v první sadě urvat vítězství v tiebreaku. Ale v dalších dvou sadách se příliš nemohla opírat o svůj servis, dostávala se pod velký tlak po většinu zbývajícího zápasu jen doháněla ztráty brejků. Skvělý výkon Paiginové na returnu nakonec přinesl Krejsové porážku 7:6, 3:6, 3:6 a první prohru po devítizápasové vítězné šňůře.

První finále v této sezoně vybojoval v chorvatské Poreči Zdeněk Kolář, kterému se podařilo ve třech setech přehrát druhého nasazeného Kristjana Mesaroše. Domácí tenista sice do utkání vstoupil lépe a vyhrál první set, ale v dalších dvou sadách se Kolář dokázal vzepřít nepříznivému vývoji, dostával se k mnoha více příležitostem na returnu a vyhrál po setech 3:6, 6:4, 6:2.

Finálový souboj si v turecké Antalyi vysloužil také Václav Šafránek, který po prohraném prvním setu 5:7 dokázal ve zbývajících dvou sadách v náročné bitvě udolat svého soka 6:4, 7:4 (4) a po více než tříhodinové bitvě mohl vítězně zatnout pěsti.

Dramatický třísetový duel absolvoval v Heraklionu Vít Kopřiva, na kterého si vyšlápl švýcarský kvalifikant a přemožitel Jaroslava Pospíšila, Adrian Bodmer, který ale po skvěle odehraném druhém setu nedokázal v rozhodující sadě na svou úspěšnost na brejkbolech navázat, neproměnil ani jednu z pěti příležitostí a naopak Kopřiva vytěžil z využitého brejku hned na úvod sady vítězství. Postoupil do finále po setech 6:4, 5:7, 6:4.