Denní menu 13.3.2017: Berdych vedl 6:1, 5:2 a prohrál, Šafářovou porazila Venus Williamsová, končí i Siniaková

- Petr Šístek

Pondělní program turnaje Indian Wells byl ve znamení pokračování zápasů třetího kola. O postup do osmifinále zápolil Tomáš Berdych, který utrpěl jednu z nejbolestivějších porážek své kariéry. Vedl nad Japoncem Nišiokou 6:1, 5:2 a podával, nakonec však odcházel z kurtu poražen. Podobně dopadla Lucie Šafářová, která sice Venus Williamsovou v posledních dvou vzájemných duelech porazila, ale tentokrát prohrála 4:6, 2:6. Nedařilo se ani Kateřině Siniakové, které proti Caroline Wozniacké uhrála pouhé čtyři gemy.. Senzační úspěch v ranních hodinách o vlásek unikl Kristýně Plíškové, která po téměř tříhodinové bitvě podlehla světové pětce Dominice Cibulkové.

22:30

ŠAFÁŘOVÁ NA VENUS WILLIAMSOVOU NEVYZRÁLA: Lucie Šafářová po čtyřech porážkách s Venus Williamsovou našla na stárnoucí soupeřku recept a dvakrát ji porazila. V sedmém vzájemném duelu však na své úspěchy nenavázala. Za stavu 3:4 v prvním setu ztratila servis, sice si ho hned vzala zpátky, ale zbytečnými chybami darovala Američance další brejk. Ve druhém setu už byla Venus Williamsá jasně lepší a vyhrála 6:4, 6:2. Starší z legendárních sester dokázala ve druhém kole proti Jeleně Jankovičové otočit téměř ztracený zápas, když prohrávala 1:6, 1:4 a *30:40 a odvracela tři mečboly. – Lucie Šafářová x Venus Williamsová (USA) 4:6, 2:6.

22:00

BERDYCH UTRPĚL BOLESTIVOU PORÁŽKU S NIŠIOKOU: Tomáš Berdych vedl nad Jošihito Nišiokou, který se do hlavní soutěže dostal až jako lucky loser, 6:1, 5:2 a podával, ale výhodou dvou brejků nedokázal využít a přestože měl při soupeřově podání za stavu 5:3 i mečbol, jasného vedení nevyužil. V tiebreaku pak za stavu 5:5 udělal dvojchybu a vzápětí poslal forhend za a Nišioka stav na sety vyrovnal. Od Japonce se odrážely míče jako od stěny a Berdych se na zisk každého míčku hodně nadřel. Ve třetím setu hned v prvním gemu přišel o servis. Sice si ho vzal hned zpátky, ale rebrejk nepotvrdil a Nišioka už dotáhl zápas do vítězného konce. Tahle porážka bude českého reprezentanta hodně bolet... – Tomáš Berdych x Jošihito Nišioka (JPN) 6:1, 6:7(5), 4:6.

23:00

SINIAKOVÁ NA WOZNIACKOU NESTAČILA: Kateřina Siniaková se ve třetím kole turnaje v Indian Wells střetla s Caroline Wozniackou a od úvodu zápasu proti bývalé světové jedničce tahala za kratší konec. Nakonec si v každém setu dokázala pouze jedinkrát uhrát svůj servis a výsledkem byla hladká porážka 3:6 a 1:6. – Kateřina Siniaková x Caroline Wozniacká 3:6, 1:6

Kristýna Plíšková nevyužila mečbol a končí

Kristýna Plíšková dosud v Indian Wells šokovala vynikajícími výkony, když Bethanii Mattekovou-Sandsovou i Darju Kasatkinovou vyprovodila z kurtu shodným výsledkem 6:0 a 6:3. Doslova na lopatě měla ve třetím kole i pátou hráčku světa Dominiku Cibulkovou, nad níž vedla 6:2 a 5:3. Utkání ale dopovádat nedokázala a druhý set s obtížemi dovedla do tiebreaku, který prohrála 5:7.

Třetí dějství nabídlo krásné vyvrcholení dramatického utkání. Plíšková hned v jeho úvodu o svůj servis, ale soupeřce ihned dokázala oplatit stejnou mincí. V dalším průběhu si rodačka z Loun dokázala vytvářet brejkbolové příležitosti, úspěšná při jejich proměňování ale bohužel nebyla. Za stavu 5:4 měla při podání soupeřky dokonce mečbol, ale v celém utkání využila česká tenistka pouze 5 z celkových 23 brejkbolových příležitostí!

Slovenská tenistka mečbol dokázala odvrátit a v následném gemu sama prorazila podání soupeřky. Plíšková se ale nevzdala, využila šestý mečbol v následném gemu a vynutila si rozhodující tiebreak. V něm ale turnajové pětce podlehla poměrem 4:7 a s turnajem se loučí.

ATP / WTA

BNP Paribas Open Indian Wells (muži, 6 993 450 USD, tvrdý povrch, 3. kolo dvouhry)

TOMÁŠ BERDYCH (14.)[13] - Jošihito Nišioka (JPN, 70.)[LL] 6:1, 6:7(5), 4:6

BNP Paribas Open Indian Wells (ženy, 7 669 423 USD, tvrdý povrch, 3. kolo dvouhry)

KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (54.) - Dominika Cibulková (SVK, 5.)[5] 6:2, 6:7(5), 6:7(4)

LUCIE ŠAFÁŘOVÁ (40.) - Venus Williamsová (USA, 13.)[12] 4:6, 2:6

KATEŘINA SINIAKOVÁ (42.) - Caroline Wozniacká (DEN, 14.)[13] 3:6, 1:6

CHALLENGERY

2017 BMW fo Dallas Irving Tennis Classic (muži, 150 000 USD, tvrdý povrch, 1. kolo kvalifikace)

LUKÁŠ ROSOL (155.) - Ante Pavič (CRO, 453.) 6:2 6:4

LUKÁŠ ROSOL (155.) - Norbert Gombos (SVK, 114.) 6:3, 7:5

ITF / FUTURES

10th Lyttos Beach ITF ProCircuit (Heraklion, muži, GRE F1, 15 000 USD, tvrdý povrch)

MICHAL KONEČNÝ [3] - Temur Ismajlov (UZB)[7] 7:5, 7:6(5)

MICHAL KONEČNÝ [3] - Yann Marti (SUI)[5] 6:3, 4:6, 6:2

Istarska rivijera, Poreč (muži, antuka, 15 000 USD, 3. kolo kvalifikace)

FILIP BRTNICKÝ - Duje Kekez (CRO)[11] 6:4 3:6 4:6

Egypt Men's Futures (Šarm aš Šajch, tvrdý povrch, 15 000 USD, finále kvalifikace)

PETR HÁJEK - Oleg Chotkov (UKR) 4:6 6:3 3:6

YVO PANÁK - Maxime Pauwels (BEL)[16] 6:4 7:6(5)

10th Lyttos Beach ITF ProCircuit (Heraklion, muži, GRE F2, 15 000 USD, tvrdý povrch, 1. kolo kvalifikace)

ONDŘEJ KRSTEV [10] - Mark Oljaca (USA) 4:6 4:6

Città di Sondrio (muži, ITA F4, 15 000 USD, tvrdý povrch - hala, 1. kolo čtyřhry)

MICHNEV, Gawron - Arnaboldi, Vavassorri (oba ITA)[WC] 3:6 6:0 8:10

Soho Square Egypt Women's Future (ženy, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch, finále kvalifikace)

MARTINA KUDELOVÁ - Julita Sanerová (SWE) 2:6 4:6

10th Lyttos Beach ITF Pro Circuit (ženy, GRE, 15 000 USD, antuka, 2. kolo kvalifikace)

PETRA POKORNÁ - Ema Vasicová (AUT) 6:4 3:6 4:6

DAGMAR DUDLÁKOVÁ - Costanza Peraová (ITA) 6:2 6:2

ANETA LABOUTKOVÁ - Eva Zagoracová (SLO) 4:6 3:6

VERONIKA BENCOVÁ - Camelia-Elena Hristeaová (ROU) 0:6 1:6

RADKA BUŽKOVÁ [WC] - Mia Eklundová (FIN) 3:6 4:6

KAROLÍNA NOVOTNÁ - Timea Jarůšková (SVK) 6:3 4:6 6:1

SGI $15,000 WOMEN'S EVENT (Tampa, ženy, USA, 15 000 USD, antuka, 2. kolo kvalifikace)

KATEŘINA KRAMPEROVÁ [13] - Carla Toulyová (FRA) 6:4 6:1

MONIKA KILNAROVÁ [1] - Salome Devidzeová (GEO) 6:1 6:1

JOHANA MARKOVÁ - Andrea Renee Villarealová (MEX)[11] 6:2 6:2