Češi v akci: Berdych nevyužil setboly a končí ve čtvrtfinále

- Radim Sochor

Tomáš Berdych se dostal v Paříži na turnaji Masters do čtvrtfinále, kde však los nebyl příliš milý, neboť mu přisoudil Andy Murrayho. Ten zažívá nejlepší formu v kariéře, a i z tohoto nebude to neměl náš tenista vůbec lehké. I když dokázal Berdych favoritovi vzdorovat, přesto odešel z duelu poražený ve dvou setech. Dále se Češi představily spíše na turnajích ITF.

Tomáš Berdych na Masters v Paříži předváděl solidní výkony. V prvním kole přehrál Sousu, i když se mírně nadřel, neboť zápas došel až do třetího setu. V osmifinále čekal našeho tenistu Francouz Simon. S tím má náš nejlepší tenista vyrovnané vzájemné zápasy, a tak se čekala velká bitva. Opak byl pravdou, Berdych soupeře smetl ze dvorce za hodinu a osm minut a zajistil si čtvrtfinále.

Andy Murray se v prvním zápase rovněž nadřel. Brit hrál proti Verdascovi a dokázal postoupit až po více než dvou a půl hodinách - 6:3, 6:7, 7:5. Druhý zápas byl pro světovou dvojku pohodovější, k vidění byl i kanár. Andy Murray dovolil Pouillemu pouze tři gemy a po výsledku 6:3, 6:0 postoupil.

Vzájemné zápasy jasně favorizovaly Murrayho, který vyhrál hned posledních pět utkání a soupeři v nich povolil pouze jeden set. Naposledy tomu tak bylo letos na Wimbledonu, kde Andy vyhrál 6:3, 6:3, 6:3.

V pátečním večerním utkání se Berdych dostal do výhodné pozice, když v úvodním setu měl sedm setbolů a dokonce vedl ve zkrácené hře i 6:1. Tento nadějný stav neudržel a první set prohrál v tie-breaku 9:11.

Ve druhé sadě si ztratil český elitní tenista hned na úvod servis, který si však vrátil v desáté hře. V jedenáctém gemu ovšem přišla další ztráta, kterou nedokázal už napravit.

Rodák z Valašského Meziříčí tak bude po šesti uplynulých účastích chybět na Turnaji Mistrů, naopak Murrayho dělí jediná výhra od světové jedničky.

BNP PARIBAS MASTERS, PAŘÍŽ (muži, tvrdý povch - hala, 4 300 755 EUR)