Futures v Opavě: Mertl, Konečný i Michnev potvrdili role favoritů

Dva futury v Jablonci mají tenisté úspěšně za sebou a tak se na tento týden přesunuli na další český halový podnik, tentokrát do Opavy, kde po dvoudenní kvalifikaci bude odehráno kompletní první kolo za účasti 24 tuzemských tenistů. Hlavními hvězdami opavského futuru pak jsou bezpochyb Jan Mertl, Michal Konečný, Petr Michnev, Marek Jaloviec či úspěšný veterán Jaroslav Pospíšil.

Utkání můžete sledovat živě na těchto odkazech: Kurt 1 Kurt 2 Kurt 3

Středeční program v Opavě byl zahájen v 10 hodin dopoledne na třech dvorcích. Na jedničce se k rychlému postupu dopracoval Marek Jaloviec, který přehrál úspěšného kvalifikanta Františka Polánku 6:4 a 6:1, přičemž Polánka se za celý zápas nedostal k jedinému brejkbolu. Měl to však velmi těžké, Jaloviec hraje v posledních měsících v úžasné formě a do Opavy přijel ověnčen nedělním halovým titulem z Německa. A svou formu dokázal prodat.

Stejně jako Marek Gengel, který si zahrál s dalším úspěšným kvalifikantem Markem Řeháčkem a porazil ho rovněž ve dvou setech 6:4, 6:2. Gengel sice brejkbolům čelil, ale všechny tři zdárně odvrátil a navazuje tak na vítěznou vlnu z Jablonce, kde došel až do semifinále.

Na turnaji naopak překvapivě už v prvním kole končí Jaroslav Pospíšil. Pátý nasazený prohrál ve třech setech utkání se Slovákem Patrikem Némou 3:6, 7:6 (1), 3:6 a dost možná se na českém veteránovi projevilo, že ještě v neděli hrál v Chorvatsku na antuce, kde vybojoval také svůj další titul do sbírky.

Naopak bez problémů vstoupil do turnaje favorizovaný Petr Michnev. Třetí nasazený vítěz dvou jabloneckých turnajů z předchozích dvou týdnů si poradil s kvalifikantem Dominikem Rečkem 7:5, 6:2 a vyhrál jedenáctý zápas v řadě.

V soutěži měl startovat také mladičký Patrik Rikl, na základě divoké karty, ale kvůli zablokovanému krku ho nakonec v pavouku nahradil Marko Pašalič, který však recept na favorizovaného Matěje Vocela nenašel a prohrál s ním dvakrát 4:6.

Mimo hru je po prvním kole kvalifikant Pavel Motl, který v souboji s kvalifikantem Lukášem Kleinem ze Slovenska prohrál 6:7, 3:6. Postup do dalšího kola si zajistil zkušený Jan Mertl, který si poradil s Michaelem Vrbenským, startujícím na divokou kartu, po setech 6:3, 6:2.

Opavský turnaj den po dni:

25.10.2016: Futures v Opavě: Do hlavní soutěže se kvalifikovalo pět českých tenistů

24.10.2016: Futures v Opavě: Kanaďan Dančevič do Opavy nedorazil, postup si zajistilo hned osm Čechů: