Denní menu, 10.9.2019: Kr. Plíšková v Číně postupuje, muži hrají na challengerech

- Radek Štohl, Filip Lefenda

Kristýna Plíšková vstoupila vítězně do turnaje v čínském Nan-čchangu, kde je nasazenou osmičkou. Na úvod zdolala Češka potřetí v kariéře ve dvou setech Švýcarku Vögeleovou. Na třech challengerech se ukáže šestice českých hráčů ve dvouhře, v polském Štětíně spojili síly Roman Jebavý s Adamem Pavláskem, vytvořili deblový pár.

10:30

GENGEL PADL S NASAZENOU JEDNIČKOU: Marek Gengel (868.) se o další překvapení na challengeru v Istanbulu nepostaral. Poté, co český hráč ztratil v úvodním kole z pozice náhradníka jen dva gemy, tentokrát nestačil na turnajovou jedničku Uga Humberta (72.) z Francie. Ten byl po celý průběh zápasu jistějším tenistou, zatímco Gengel vyráběl velké množství nevynucených chyb. Humbert nakonec zvítězil bez jediného nabídnutého brejkbolu za 61 minut hry 6:1 a 6:2. – Ugo Humbert (FRA, 72.) x Marek Gengel (868.) 6:1, 6:2

11:30

KR. PLÍŠKOVÁ VYZVE POČTVRTÉ VÖGELEOVOU: Kristýna Plíšková (81.) vstoupila do turnaje v čínském Nan-čchangu vítězně, když porazila ve dvou setech 7:5 a 6:3 potřetí v kariéře Stefanii Vögeleovou (117.) ze Švýcarska.

Češka, jež se na turnaji představila poprvé od vyřazení z US Open, vedla v prvním setu už 5:2, o výhodu brejku ale přišla a nakonec brala úvodní dějství až v samotné koncovce.

Zkraje druhého setu prohrála Plíšková čistou hrou hned svůj úvodní servis a brzy prohrávala 1:3, poté ale dvojče sestry Karolíny pěti gemy v řadě sadu otočilo a dovedlo tak duel do vítězného konce.

V osmifinále čeká nasazenou osmičku domácí Číňanka Šuaj Pcheng, 132. hráčka světového žebříčku. – Stefanie Vögeleová (SUI, 117.) x Kristýna Plíšková (81.) 5:7, 3:6

odloženo

KOLÁŘE ČEKÁ PO DVOU KANÁRECH SOUPEŘ TĚŽŠÍHO KALIBRU: Zdeněk Kolář vstoupil do antukového challengeru v Banja Luce vítězstvím dvakrát 6:0 nad neznámým Němcem Krolem, v úterý ho však čeká podstatně těžší šichta. To narazí dvaadvacetiletý Čech ve druhém kole na Filippa Baldiho z Itálie, turnajovou dvojku. Baldimu může Kolář oplatit letošní porážku z Marbelly, kde s protivníkem dosud jediné vzájemné měření sil prohrál 6:7(4) a 3:6. Zápas byl nakonec odložen na středu. – Zdeněk Kolář (273.) x Filippo Baldi (ITA, 148.), vzájemná bilance 0:1

Rosol je v Istanbulu v osmifinále
Lukáš Rosol (145.) postoupil na tvrdém povrchu v Istanbulu do osmifinále. Český tenista, jenž došel minulý týden v Cassis mezi čtyři nejlepší a v Turecku měl v úvodním kole jakožto šestý nasazený volný los, zdolal 6:2, 3:6 a 6:4 Francouze Geoffreyho Blancaneauxe (331.).

Rosol tahal zkraje rozhodujícího dějství za kratší konec, když po rychlém brejku prohrával 0:2 a následně 1:3. Čech ale posléze zabral a dvěma brejky zápas dokonale otočil. O čtvrtfinále si Rosol zahraje s belgickou nasazenou desítkou Rubenem Bemelmansem (212.).

Kopřiva ve Štětíně dohrál
Challenger v polském Štětíně končí pro Víta Kopřivu (363.) v prvním kole. V tom nestačil český hráč na německého tenistu Jeremyho Jahna (308.), s nímž prohrál 5:7 a 4:6. Dvaadvacetiletý Čech vstoupil do obou sad povedeně, když se vždy zmocnil prvního brejku, koncovky setů ale patřily Jahnovi, který si ve druhém kole zahraje s krajanem Mollekerem, turnajovou desítkou.

Šafránek v Bosně vedení neudržel
Challenger v Banja Luce končí ve 2. kole pro Václava Šafránka (380.). Český tenista nevyužil vyhraného prvního setu a s Argentincem Federicem Coriou (155.) prohrál 6:3, 1:6, 1:6.

Čeng-čou Open (ženy, CHN, 1 500 000 USD, tvrdý povrch)
Melicharová (USA), PESCHKEOVÁ – P. Chen, Y. Sie (obě TPE) 6:2, 6:3

Jiangxi Open, Nan-čchang (ženy, CHN, 250 000 USD, tvrdý povrch)
Stefanie Vögeleová (SUI, 117.) – KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (81.) 5:7, 3:6