Denní menu, 12.8.2019: Skvělé Plíškovy! Pomalé rozjezdy setů zvrátily a můžou vyzvat krajanku

Karolína a Kristýna Plíšková v prvním kole Cincinnati nezaváhaly, proti páru N. Kičenoková, Spearsová neztratily ani set. Challenger v Meerbuschi rozjeli Jan Šátral a Václav Šafránek, druhé kolo uhrál jen Šátral. Na turnajích nižší kategorie poutalo především německé Lipsko, finále kvalifikace vybojovaly tři Češky.

12:45

ŠÁTRAL PRVNÍ ZÁPAS PO SVATBĚ ZVLÁDL : Jan Šátral (464.) má za sebou úspěšný debut v roli manžela. Zkušený hráč se v prvním zápase po svatbě rozhodl vydat na challenger do německé Meerbuschi, kde v úvodním kole porazil Ivana Nedelka (360.) 7:6(8), 7:6(5). Hráči si drželi podání do deváté hry, ve které Šátral uspěl na returnu, set však nedopodával. Následně mu nevyšly dvě brejkbolové šance, sada dospěla do tiebreaku. Ve zkrácené hře měl od začátku mírně navrch, celkově využil pátý setbol. Ve druhé sadě byl Čech dvakrát o brejk pozadu, za stavu 4:5 dokonce čelil konci setu. Hrozbu však zažehnal a po nevydařeném vstupu do tiebreaku, ve kterém prohrával 1:3, zvládl dotáhnout střetnutí do vítězného konce. – Jan Šátral (463.) x Ivan Nedelko (RUS, 363.), 7:6(8), 7:6(5)

17:00

PLÍŠKOVY NA ÚVOD NEZTRATILY SET: Karolína a Kristýna Plíškovy postoupily do druhého kola čtyřhry Cincinnati. Česká dvojčata v prvním společném zápase od loňského srpna porazily dvojici N. Kičenoková, Spearsová 7:5, 6:3. Byly to Češky, které jako první ztratily servis, po nevydařené páté hře však srovnaly na 5:5 a nakonec otočily na 7:5. Ve druhém setu musely znovu otáčet, od čtvrté hry však nezvládly jediný gem, zásluhou čehož si zahrají další zápas. V osmifinále by mohly vyzvat sedmý nasazený pár Květa Peschkeová, Nicole Melicharová. N. Kičenoková (UKR), Spearsová (USA) x N. Kičenoková (UKR), Kar. Plíšková, Kr. Plíšková, 5:7, 3:6

11:00

V PRVNÍM KOLE KVALIFIKACE LIPSKA USPĚLY TŘI ČEŠKYDo finále kvalifikace německého turnaje v Lipsku postoupily tři české hráčky. V úvodním kole nezaváhala první nasazená Jesika Malečková, když neztratila set. Roli favoritek potvrdily také Anastasia Detiuc a Barbora Miklová, ani další mladé hráčky nepřišly o sadu. Své zápasy naopak nezvládly Denisa Hindová a Gabriela Horáčková.

Ve čtyřhře postoupila také Hradecká (7:5, 6:3)
Český tenis měl v pondělí úspěšný den ve čtyřhrách. Po výhře sester Plíškových se do osmifinále Cincinnati podívala také Lucie Hradecká, která s deblovou parťačkou Andrejou Klepačovou porazila dvojici Görgesová, Kerberová 7:5, 6:3. Osmé nasazené v první sadě získaly jediný brejk, ve druhé vedly 4:2. Soupeřky okamžitě dokázaly snížit, favoritky přesto Němky rebrejkly, což bylo rozhodující.

Western & Southern Open, Cincinnati (ženy, USA, 2 944 486 USD, tvrdý povrch)
N. Kičenoková (UKR), Spearsová (USA) – KAR. PLÍŠKOVÁ, KR. PLÍŠKOVÁ 5:7, 3:6
Görgesová, Kerberová (obě GER) – HRADECKÁ, Klepačová (SLO) 5:7, 3:6

Tennis Open Stadtwerke Meerbusch (muži, GER, 46 600 EUR, antuka)
VÁCLAV ŠAFRÁNEK (423.) – Lucas Gerch (GER, 477.) 4:6, 2:6
JAN ŠÁTRAL (463.) – Ivan Nedelko (RUS, 363.) 7:6(8), 7:6(5)